menu

Hier kun je zien welke berichten FlorisV als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

198X (2019)

3,5
Kort (3 uurtjes had ik ruim genoeg aan), maar grotendeels leuk. De beat-em up Beating Hart, space shooter Out Of The Void, racer The Runaway en de ninja game Shadow Play bevatten genoeg speelplezier, het laatste turnbased spel Kill Screen vond ik vervelend doordat het bijna puur trial and error is (ok, je moet op tijd je aanval doen).

Out of the Void is mooi, maar je bent continue aan het schieten. Ik had een cooldown wel goed gevonden zodat je net wat zuiniger moet knallen.

The Runaway had iets meer werk kunnen krijgen om het sturen realistischer te maken.

Met name Shadow Play vond ik erg verslavend. Het spel in zijn geheel slaagt er in om het plezier van oude spellen te laten (her)leven. En veel gamers zullen dit toch vergeten zijn of negeren omdat ze later opgegroeid zijn. Het fijne van de titel is dat ik wel zin krijg om meer moderne retro games (of daadwerkelijk oude spellen) te spelen. Of wie weet, misschien zelfs een ouwe mega drive op de kop te tikken met Desert Strike, als een emulator me niet genoeg overtuigt.

De tussenfilmpjes zijn goed getekend maar het zielige emo jongensstemmetje irriteert. Ook is het niet duidelijk wat men nu eigenlijk wil vertellen. Want een oplossing voor tienerproblemen bieden games natuurlijk ook niet. Het is gewoon een fijne ontsnapping maar daarnaast heb je nu eenmaal verantwoordelijkheden, waar niet op in wordt gegaan. Hoeft ook niet, maar als je dan zonodig een verhaaltje aan zo iets als dit wilt vastknopen zou je wedstrijden kunnen bedenken waar het jochie aan mee moet doen. Misschien een idee voor het vervolg als dat komt.