Na wat flauwekul (Duke gaat plassen, twee meiden zuigen Duke af, een jongen wil een handtekening van zijn held, Duke tekent op een bord...) begint de actie pas echt. Het spel doet soms wat denken aan Doom (2016): een actievolle first person shooter met aliens, veel blood and gore, en brutale finishing moves. De graphics zijn beduidend minder, maar het is dan ook een spel uitgebracht voor de vorige generatie consoles. Ook voelen de wapens niet echt zwaar in de hand, hoewel de shotgun wel goed klinkt en de RPG is zoals vanouds een moordwapen. En de ripper mag er ook wezen.
De aliens reageren vreemd genoeg niet als hun maatje dat vlak naast hen staat wordt neergeschoten. En het doet er blijkbaar niet toe in welk lichaamsdeel je hen schiet, ze gaan bijvoorbeeld niet op één been hinken als je hen in de poten schiet. Het spel is beduidend makkelijker dan de oude DN games, je wordt echt bij het handje genomen en alles verloopt erg lineair. De levels zijn kort en je moet telkens een cutscene of laadscherm doorstaan.
Maar met de actie en humor zit het wel goed, hoewel de humor erg kinderachtig is. Er zit veel afwisseling in het spel, hoewel je moet er wel voor zijn: rondlopen als een verkleind Duke Nukemtje en een RC autootje besturen bijvoorbeeld. Wel grappig maar het haalt je uit de brute actie. Ook het puzzelen en platformen is niet bijster goed uitgewerkt en soms regelrecht frustrerend. Zo moet je op gegeven moment bovenop een Duke Nukem standbeeld klauteren, en daar viel ik steeds weer vanaf omdat het springen en klauteren puur giswerk is en de besturing niet zo soepel verloopt.
Kortom dit spel is niet heel goed te noemen, maar is toch een leuke hommage aan een grootheid uit de gaming geschiedenis. Soms wringen de stijlen een beetje omdat men zowel voor de brute actie als voor de flauwe humor wil gaan. Bovendien zit er teveel onzin tussen de missies. Zo moet je een condoom, een dildo en popcorn voor een stripper zoeken, om zo een laptop te bekomen. Voor het pure schietgedeelte geef ik 4* maar voor de flauwe stukken tussendoor (en dat zijn er jammer genoeg te veel) kan ik maar 2* geven. Hail to the king!
You got guts! Now lets see how they look like!!
The_CrY schreef:
Helaas zit dit spel tot op zijn nek in de lineariteit, domme minigames met onhandige mechanics, vehikel-secties met wederom onhandige besturing, moeizame boss-battles, gemoderniseerd sprintsysteem, duffe wapens, oninteressant level design, en natuurlijk... het debiele wapensysteem. In mijn versie was dat al vier wapens ipv twee die je tegelijkertijd kon dragen, maar zelfs vier is Duke-onwaardig. Geef ons gewoon het volledige arsenaal en ga weg met je realisme; dat hoort niet thuis in een Duke-game.
Dat dus.