Alexjaxx schreef:
Dikke props in ieder geval voor je review van deze..
Maar ik bedoel zeg maar in jouw top 10 als ik op je profiel klik.. Kzag je posten met de naam "Megaman" over de game Megaman en kdenk die heeft heel zijn top 10 vol met Megaman staan..
Tot mijn verbazing heb je er geen enkele in staan
Dat komt omdat er zoveel andere games zijn die ik net zo goed en zelfs beter vind dan welk MM deel dan ook. Games als GoldenEye, Tomb Raider, Ocarina of Time, Timesplitters 2, Lylat Wars, Driver, Crash Team Racing, Perfect Dark.....teveel goeie games. Als er zoiets was als een top-20 dan stond Mega Man 2 daar zeker tussen. Maar 't is ook zo lastig om te kiezen tussen een heel goed 3D spel als GoldenEye of een 2D klassieker als Mega Man 2. Wat is nou beter? Welke game verdient de nummer 1 plaats? Moeilijk om een keuze te maken. Maar goed, ik zal binnekort nog eens even m'n top-10 doorkijken of er iets gewijzigd kan worden.
Any way, er zijn toch wel wat puntjes in Mega Man 10 waar ik minder blij mee ben. Ten eerste het leveldesign die vaak een beetje kaal en repetief over komt (geldt ook voor MM9). Qua stijl en geliktheid komt 't overeen met de latere NES delen maar de achtergronden van de levels hangen een beetje tussen MM1 en MM2 qua uiterlijk. Een mengelmoesje dus. En wat ik bij MM9 ook al vreemd vond is 't feit dat Mega Man wel z'n hondje Rush kan gebruiken maar niet kan sliden. Dan de lengte van de game: ik heb MM9 nooit uit kunnen spelen vanwege de hoge moeilijkheidsgraad (i know...i'm a loser ) maar na 't voltooien van MM10 dacht ik 'was dit alles?!'. Ik had in de bovenste sectie van 't kasteel (die nogal groot oogt) wel een stuk of 4 levels verwacht.
Nou weet ik ook de reden waarom Capcom dat gevecht met die blokkenmachine (verwijzing na MM2) zo lang heeft gemaakt. Ze hadden een veel groter kasteel moeten maken. Naar mijn weten was je zelfs langer bezig om het kasteel te doorlopen in MM2. En vooral nadat Capcom besloot om twee kastelen in een Mega Man deel te stoppen viel 't me op hoe snel ik klaar was met MM10. Dan de muziek: op een paar nummers na valt het toch best wel tegen naar mijn mening. Nitro Man's theme is prachtig maar die had in 't eerste kasteel-level moeten zitten. Andere sterke tracks zijn die van Commando Man (aanstekelijk), Sheep Man (leuk deuntje) en de kasteel secties 1 en 3. Vooral sectie 1 heeft een erg memorabele tune. Voor de rest vond ik niet veel voorstellen.
Pump Man, Chill Man en Solar Man vond ik lelijk, Blade Man's theme lijkt eerder uit een Castlevania game van de NES te komen en Strike Man vond ik iets te catchy. Wat ik wel weer tof vond was de muziek van de vierde sectie uit Wily's kasteel die erg leek op de tweede kasteel tune van MM2. Verder heb ik niet veel te klagen over MM10. Dankzij de lage moeilijkheidsgraad vind ik dit deel één van de beste maar qua uitwerking prefereer ik MM9 boven deze. MM10 voelt op de één of andere manier toch een beetje aan als een deeltje die er even achter is geplakt voor de old-school Mega Man fanaten. En hoewel ik respect heb voor Inti Crates mis ik toch de ziel van de oude MM games op de één of andere manier. Vooral als ik MM2 en MM3 speel lijkt er meer volume in het spel te zitten dan wanneer ik MM9 of MM10 op zet. Ach ja, ik ben ook een oude zeikerd