Vanavond dan ook eens The Ballad of Gay Tony uitgespeeld en ik kan niet anders zeggen dan dat ik enorm genoten heb. Deze aanvulling durf ik zelfs het beste te noemen dat de gehele GTA reeks mij ooit beboden heeft!
Ik vertel zo even wat over de 3 belangrijkste zaken van de game. De verhaallijn, de personages en de missies. Die 3 zaken maken van The Ballad of Gay Tony een geniale uitbreiding.
Om maar meteen te beginnen over de verhaallijn: deze is werkelijk subliem. Deze uitbreiding introduceert een stel nieuwe personages maar toont ook regelmatig oude bekenden. Ontzettend leuk! De introductie van het personage Yusuf is echt een sublieme zet geweest. Hij is met afstand de meest bizarre persoon die ik in de reeks zag. Hij is stinkend rijk maar heeft vooral problemen met zijn pa die nooit tevreden over hem is. Het personage dat je speelt, Luis Lopez, mag dan ook regelmatig klusjes voor hem opknappen. En wat voor klusjes!

Van een complete trein kapen tot het opblazen van een cruiseschip en ga maar door. Het toffe is dat Yusuf daarna jou tot het einde toe zal ondersteunen met alles wat je wil. Verder draait deze uitbreiding uiteraard over de homofiele Tony, wat ook een erg amusant personage is. Tony heeft van zijn nachtclubwereldje een zootje gemaakt wat jij steeds goed moet maken. Tony is je beste vriend, al kan je soms niks met hem. Hij is verslaafd aan van alles en ziet het regelmatig niet meer zitten. De dialogen tussen Luis en Tony zijn ook vaak geweldig leuk! Soms worden er opmerkingen over homo's gemaakt waarop Tony weer prachtig kan reageren hehe.
Het beste wat de makers hebben gedaan met deze uitbreiding is alles zo over the top mogelijk maken. Ondanks dat ik de vorige uitbreiding The lost and damned leuk vond, is deze uitbreiding vele maken beter dankzij de veel leukere setting (het nachtleven vooral) en het feit dat de missies dit maal veel meer zijn dan rij daarheen en schiet die dood. Je hebt echt hele bizarre missies. Zo moet je met Tony een roddeljournalist uit je helicopter gooien, er zelf achteraan springen om hem totaal over de zeik te laten beloven dat hij niet meer negatief over Tony schrijft. Zulke missies zijn echt top! Ik wil trouwens ook zeker de slotmissie even noemen. Groots, spannend en geweldig om te spelen! Maar de gaafste missies speel je gewoon met Yusuf. De dialogen met hem, erg leuk. De verzoeken van hem wat je voor hem moet opknapppen zijn echt bizar maar wel heerlijk om te doen. Wat ook gaaf is, is dat je een aantal missies die je speelt missies zijn die ook in GTA 4 en de uitbreiding Lost and Damned voorkwamen. Maar nu speel je ze vanuit het oogpunt van Luis. Grappig als je dan tijdens zon missies in een filmpje plots Nico (GTA4) of Johnny (Lost and Damned) ertussen ziet komen. Het geeft de missies soms een leuke wending.
Je speelt sowieso veel missies met een helicopter of een boot. Dat blijft leuk. In deze uitbreiding hebben ze ook de parachute weer geintroduceerd waardoor je regelmatig over Liberty City heen vliegt in een vrije val. Helaas hebben ze wel een enorme kutbesturing gemaakt bij de gevechtshelicopters. Die missies dat je een cruiseschip en 3 speedboten kapot moet knallen is zo vreselijk frusterend daardoor; daarvoor haal ik een half punt van de totale score af. Slecht dat ze dat niet beter hebben uitgewerkt. Maar dat is dan ook het enige minpunt dat ik kan verzinnen.
Grafisch is de game nog altijd erg sfeervol. Wel heb je soms wat clippingproblemen, maar dat boeit me niet zo. Vooral 's avonds ziet de stad er echt prachtig uit met alle lichtjes, lampen en ander moois. De stad blijft gigantisch en je blijft leuke dingen zien. Verder heb je ook een aantal nieuwe wapens die me bevallen. Vooral de shotgun met explosieve kogels vind ik geweldig. Je knalt zo complete politieheli's uit de lucht.
Kortom; iedere GTA fan die dit kan spelen zou dit moeten spelen. Dit grenst bijna aan GTA perfectie. Ik hoop ook dat er nog een nieuwe uitbreiding komt of anders snel de aankondiging van GTA 5. Fantastische reeks!
4,5*