menu
poster

Donkey Kong Country 2: Diddy's Kong Quest (1995)

Alternatieve titels: Super Donkey Kong 2: Dixie & Diddy | Super Donkey Kong 2 | Donkey Kong Country 2

mijn stem
4,13 (144)
144 stemmen

Super NES / Game Boy Advance / Nintendo Wii / Nintendo Wii U / Nintendo 3DS / Nintendo Switch
Platform
single player / multi player

Ontwikkeld door Rare
Uitgegeven door Nintendo

Op een nacht wordt Donkey Kong ontvoerd door Kapitein K. Rool, die als losgeld de bananenoogst opeist. Maar Diddy weigert de bananen te leveren en gaat samen met Dixie op pad om Donkey te bevrijden.

zoeken in:
avatar van Apieknar
4,0
Zeer goed vervolg op Donkey Kong Country. Dit tweede deel heeft betere graphics, meer gevarieerde levels en geweldige muziek. Helaas loop ik opnieuw tegen de grote frustratie van het eerste deel aan: Onoverzichtelijk leveldesign. De camera is te dicht op Diddy en Dixie gericht, waardoor je amper ziet wat komen gaat. De bulky enemies, die soms erg snel tevoorschijn komen, dragen bij aan de frustratie.

Wat ik daarnaast vervelend vind: Saven kan, wederom, niet altijd en overal. Bovendien kost saven banana coins. Levens en banana coins worden niet mee opgeslagen. Ik vraag mezelf af: Waarom niet!?

Mede wegens het bovenstaande een uitdagende game, die zeker een hoop sfeer met zich meebrengt. Mijns inziens een goed spel, maar met wat gebreken.

avatar van Fonzzz002
3,5
Fonzzz002 (crew)
DKC 1 is één van mijn favorieten 2D platformers. Deel 2 is een leuk vervolg die logisch uitbreid op deel 1, al vond ik het allemaal iets te frustrerend in elkaar zitten. Het jammere hieraan is dat een minder goed vervolg direct als een teleurstelling gaat voelen, terwijl voor mij een “teleurstelling” een game is die van steengoed naar mediocre / zwak / slecht gaat. DKC2 ging van heel sterk naar 'gewoon leuk' gegaan en daar is niets mis mee.

DKC2 gebruikt zijn voorganger als basis en bouwt hier slim op verder: nieuwe enemies, nieuwe obstakels, nieuwe moves en andere toevoegingen aan de gameplay. Niets voelt gekopieerd, zoals een vervolg hoort te zijn. Ditmaal is Donkey vervangen door Dixie die haar kapsel als helikopter kan gebruiken, waardoor ze verder kan springen. Deze move voegt een nieuwe laag toe aan het platformen en dit geeft haar een sterk voordeel ten opzichte van Diddy. Diddy kan daarentegen aanzienlijk sneller klimmen aan touwen en hij houd tonnen voor zich als een schild. Hierdoor zit er een duidelijker verschil tussen de characters dan in deel 1. Er waren voor hun beiden nuttige momenten.
Wederom ziet de game er erg leuk uit met goede renders, levendige omgevingen en fijne tunes om naar te luisteren. Ditmaal zit er meer afwisseling in de omgevingen: waar deel 1 zich in voornamelijk jungles en fabrieken afspeelde experimenteert deze met meer met bieden die qua kleuren & feel heel anders in elkaar zitten. Qua presentatie is het wederom een duimpje omhoog.

Toch merkte ik dat deze game minder goed klikte, al heb ik moeite om precies aan te wijzen waarom. Het kan ermee te maken hebben dat ik vroeger alleen deel 1 gespeeld heb waardoor dat spel nostalgische waarde heeft, terwijl de vervolgen nieuw voor me zijn. Het kan ermee te maken hebben dat ik dol ben op Donkey Kong die (vreemd genoeg) niet speelbaar is in dit spel, maar die aspecten zouden niet uit moeten maken mits de game design goed in elkaar zit. De levels & bosses zijn langer, de game is (o.a. daarom) moeilijker en sommige nieuwe elementen zaten minder prettig in de vingers. Het gebeurde te vaak dat ik lange sequenties vaak opnieuw moest doen door één moeilijk stukje aan het einde. Zeker de eindbaas, de vogel race en het eerste level (om levens te grinden) kwamen mij op den duur neus uit om. De dieren-gimmicks vond ik eerder vervelend dan leuk. De vogel heeft een projectiel die in een vreemde boog gaat, in combinatie met grote zwaartekracht, waardoor ik constant moest worstelen om de controle te behouden. De spin bestond meer uit constant platforms maken, op relatief langzaam tempo, dan dat er lekker vaart in werd gehouden zoals wanneer je voor Diddy & Dixie speelt.

Daarentegen, wanneer de nieuwe dingen werken dan zijn ze erg goed. De minecart levels waren mijn favoriet uit het origineel. Hier hebben ze deze zelfs verbeterd door een aantal interessante nieuwe snufjes eraan toe te voegen. Er zijn allerlei enemies of obstakels die een andere aanpak vragen (zoals de krokodillen die je omhoog schieten als je erop springt) en deze worden op een leuke wijze samengegroeid. De beste toevoeging zat bij de extra levels: wanneer je voldoende verborgen munten verzamelt speel je een bonus level vrij. Dit zijn de meest genadeloze, pittige levels van de hele game. Een leuke beloning voor de ervaren platformer die extra werk erin heeft gezet. Hoge moeilijkheidsgraden bij optionele missies vind ik in de regel fijner dan bij hoofdmissies.

Voor mij is het een duidelijke stap terug van zijn voorganger door sommige frustrerende mechanics (bij de vogel race overwoog ik zelfs te ragequitten), maar voor de aspecten die me minder aanspreken introduceren ze ook allerlei leuke dingen. Heb me er iig mee vermaakt en ben momenteel met deel 3 bezig.

3,5*

avatar
5,0
Vanavond nog 's gespeeld. Krem's Quay afgewerkt met de vrij makkelijke "Kugel's Kontest". Zit nu in het wespennest en de plakkerige honing, maar dat is voor een andere avond.

avatar van Manny Calavera
3,5
Deze via Switch Online net als de eerste game ook maar eens gespeeld en waar ik de vorige game vroeger heb gespeeld als kind daar stond me hier weinig tot niks bij, dus ik denk dat ik dit nu voor het eerst heb gespeeld. De game is op alle fronten een verbetering van de eerste game, vooral visueel, qua afwisseling en nieuwe mogelijkheden aan gameplay. Bijzonder knap hoe ze dit zo hebben weten te verbeteren want zoveel tijd zat er niet tussen beide games. Even wennen dat je hier niet met Donkey Kong speelt, maar met Diddy en Dixie. Zeker die laatste heb je hard nodig want ze kan verder komen door te zweven.

Maar ik geef deze game toch lager dan de eerste game die ik vier sterren gaf en dat heeft gewoon met het spelplezier te maken dat ik uit deze game haalde. DKC 2 is echt heel moeilijk en schijnbaar ben ik niet meer zo goed in platformgames want ik ging echt constant dood. Het is dat je op Switch terug kan spoelen, anders had ik het na een paar levels al opgegeven Je moet echt zo nauwkeurig steeds springen en mikken, ik kan me nauwelijks voorstellen dat mensen dit in de 90's uit konden spelen. Maar wie weet wel, ik heb er ieder geval niet het geduld voor en ergerde me dus vaak enorm. Maar ondanks dat is dit wel een goede game dat kwalitatief gewoon hoger zou moeten scoren dan dat ik nu geef. Plus, bij mij speelt hier de nostalgiefactor niet mee omdat ik dit niet eerder speelde. Mijn hart ligt veel meer bij de Super Mario platformers en niet bij Donkey Kong. Over een tijdje ook nog maar eens mezelf aan DKC 3 wagen en dan eindelijk eens aan de Returns HD remake en Tropical Freeze. Titels die ik graag eens wil spelen.

3,5*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:24 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:24 uur

Let op: In verband met copyright is het op GamesMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.