menu

King Kong (2005)

Alternatieve titel: Peter Jackson's King Kong: The Official Game of the Movie

mijn stem
3,31 (134)
134 stemmen

PC / PlayStation 2 / Nintendo GameCube / Xbox / Xbox 360 / PlayStation Portable
Action
single player / multi player (verschilt per platform)

Ontwikkeld door Ubisoft en Phoenix
Uitgegeven door Ubisoft, Buka en CNEC

In Peter Jackson's King Kong speel je als Jack en als King Kong zelf. Als Jack moet je zien te overleven in een wereld vol dinosauriërs en andere roofdieren. Samen met Ann Darrow en andere bemanningsleden vecht je je een weg terug naar het schip. Als Kong zelf probeer je Ann Darrow te beschermen tegen dino's, doorkruis je de jungle en beklim je uiteindelijk het Empire State-Building.

Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=xRP13SzYWOA

Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.

Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.

zoeken in:
avatar van Cassevis
1,5
Zoo,
Deze game begon heel er goed. Het was gewoon de bedoeling om een film te maken op een eiland, Maar dan kom je er achter dat er vreemde wezens leven die je aanvallen. Een goede start dus. Maar na een half uur word het al minder. Beesten vallen je aan en die vermoord je. Verder loop je alleen door grotten waar niks gebeurd en tussen de dinosaurussen. Precies hetzelfde telkens. Er komt maar niks nieuws De stukjes dat je king kong zelf mag bespelen zijn nog eentoniger. Iedereen die in je weg komt sla je een keer en dat is het dan wel..

Zwakke game dus..

1.5*

avatar van Miss.Blonde
bankhanger schreef:
degelijke filmgame,
de ai was soms echt ondermaats, bv met die krab op het strand, kon je gewoon rondjes rond blijve lopen.
En ook als die vrouw in het begin je beschermt wanneer je door een gracht kruipt klopt van geen kanten. Daar hebben ze duidelijk niet over realisme nagedacht.
graphics waren zeker goed voor 2005.
Maar mocht de game nu uitkome met hedendaagse graphics, betere ai en meer voorraad voor je gun.
Zou dit spel wel eens heel hard kont kunnen schoppe


Net alsof een vrouw je niet kan beschermen

Maar verder snap ik je wel, dat komt niet goed overeen met de film.

Heb het spel ooit eens gespeeld, en vond het vrij eng met die beesten allemaal, ik kreeg er de kriebels van . Verder nooit uit gespeeld, want ik kwam nooit verder en was niet boeiend genoeg.

avatar van dr channard
Vreemd, ik vond dit vroeger één van de vetste games die gebaseerd zijn op de film. Heb het spelletje teruggevonden en ben het nu nog eens aan het installeren

avatar van dr channard
Ok laat maar deze game is niet meer compatibel met mijn computer

avatar van Fonzzz002
3,0
Fonzzz002 (crew)
geplaatst:
Als kind was dit één van de eerste horror-achtige games die ik speelde. Hoewel het niet een horrorgame is, heeft het toch het een en ander weg van horror titels: reusachtige creepy beesten die je bespringen of over je heen kruipen, een limiet op goede kogels waardoor elke kogel telt, een paar goede schrikmomenten, sommige vijanden kunnen helemaal niet verslagen worden waardoor schuilen en vluchten de enige opties zijn.

Ondanks dat het een game uit 2005 is, heeft het wat gave gimmicks die ik niet terug heb gezien in moderne titels. Er is bv geen crosshair en een groot deel van de game schiet je daarom vanuit de heup. Dit gaf een zekere handicap waardoor ik me niet een vechtmachine ala Doomguy voelde, maar een zwakker figuur die het beste van een nare situatie probeerde te maken. Het is ook niet mogelijk om te zien hoeveel munitie Jack nog heeft, waardoor er tijdens intense gevechten onzekerheid kon zijn over hoe roekeloos ik met het kogels kon omgaan. Soms ging ik los met het goede geweer, om vervolgens Jack te horen zeggen dat ie maar een paar kogels over had terwijl er een dinosaurus op me af aan het stormen was.

Jack kan maar één geweer tegelijk vasthouden en de alternatieve wapens (botten en speren) zijn minder sterk, waardoor ik niet teveel op die wapens wilde vertrouwen. Het is zelfs mogelijk om monsters op andere manieren af te weren: je kunt vuur gebruiken om een groep beesten te verslaan wanneer ze over hoog gras kruipen, eten in de hoek gooien zodat ze afgeleid zijn, om soms is het zelfs beter om een zwak monster neer te schieten zodat een sterk monster het zwakke monster ging opeten (terwijl ik de benen nam). Er zit redelijk wat diepgang achter deze simplistisch ogende combat.

Het is helaas een game die heel eentonig wordt. Ondanks dat ze proberen nieuwe gimmicks te verzinnen (turrent mission, sniper stuk, escort missie, mini puzzels waarin je monsters tegen elkaar moet keren etc) komt het altijd neer op schieten op monsters, of een bos in de fik steken om daarna weg te rennen. Er is een kleine selectie aan monsters die je con-fucking-stant tegen blijft komen. Zelfs met de korte 4-5 uur speeltijd ging op gegeven moment de lol ervan af en het laatste uur begon ik met tegenzin te doen.

De King Kong missies waren meestal saai. Deze draaide om simpele button mashing, beat em up gameplay met automated-platform stukken. Het was daarentegen wel gaaf om het contrast te zien met Kong en Jack: vijanden die moeilijk of onmogelijk zijn om te verslaan met Jack, ramt Kong doorheen alsof het niets is, De Kong missies duurde ook kort en er waren niet zoveel, waardoor het verre van een gameverpester is.

Door de eentonigheid begon de game tegen een 2,5* aan te zitten, maar wat het uiteindelijk goedmaakte is het laatste level met Kong in New York: hier veranderd de game ineens in Rampage, waarbij je met Kong de stad verwoest. Met auto’s gooien, van dak naar dak springen tot het imiteren van de iconische Empire State Building scene. Ik ben blij toch ff doorgespeeld te hebben om deze gave finale te beleven.

King Kong voelt als deel 1 van een potentiële gave gamereeks over jungles trotseren met een zwakker hoofdpersonage, waarin je reuzeninsecten moet bevechten, dino’s ontlopen en overleven. Het heeft een paar gave trekjes die ik terug zou willen zien in moderne (horror-achtige) shooters, maar het weet deze aspecten niet sterk genoeg uit te werken om er 5 uur plezier aan te beleven.

3*

Gast
geplaatst: vandaag om 10:32 uur

geplaatst: vandaag om 10:32 uur

Let op: In verband met copyright is het op GamesMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.