menu

ASTRO BOT (2024)

mijn stem
4,36 (14)
14 stemmen

PlayStation 5
Platform
single player

Ontwikkeld door Asobi
Uitgegeven door Sony

Stap aan boord van ASTRO's vertrouwde Dual Speeder en bereid je voor op een avontuur door werelden vol geheimen en verrassingen. Het PS5-moederschip is vernield door ASTRO's buitenaardse rivaal, waardoor zijn bemanning verspreid is geraakt over meerdere sterrenstelsels. Kun jij ASTRO helpen zijn gestrande botvrienden te redden en het moederschip opnieuw op te bouwen? Ervaar platformactie op 50 verschillende planeten. Haal het meeste uit ASTRO's nieuwe vaardigheden, van kikkerachtige bokshandschoenen tot een gigantische ASTRO-vormige spons!

Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=wHMNQzLG_Jg

Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.

Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.

zoeken in:
avatar van -marco-
4,0
Zin in, zag er gaaf uit. Day one aanschaf

avatar van -marco-
4,0
Zin in!! Pre order staat, zie hier de launch trailer:

Launchtrailer van Astro Bot uitgebracht | Gamer.nl

avatar van Eraser2
Heb deze maand net de funds even niet maar deze moet er zeker komen. Ik vond Astro's Playroom fantastisch en dit zit er nog veel toffer uit!

avatar van Banjo
Astro Bot Review - Fly Me To The Moon - GameSpot
Een 9

Laat die herfst maar beginnen! dan kunnen we die backlog aanpakken.. (wat voor sommigen onmogelijk is) Dat grote monster weet je wel in de hoek van je kamer hmm.

avatar van -marco-
4,0
Even eerste level gespeeld en dat word dikke fun. Ziet er tevens prachtig uit!!

avatar van Grovonion
4,5
Ik ben er deze avond ook mee begonnen, het begin is alvast goed...

avatar van Manny Calavera
4,5
Wat een vreselijk leuke game zeg, alles ademt spelplezier en vrolijkheid uit met ook een super aandoenlijke soundtrack. Heeft ieder mens soms nodig denk ik. Het verzamelen van de bots, het vinden van geheimen. Allemaal zo fijn gedaan hoor.

En die thuisbasis waar je je bots heen stuurt is ook awesome. Hoe je de verzamelde bots kan gebruiken om puzzelstukken te bereiken waar je niet bij leek te komen

Beste nieuwe platformer sinds Mario Odyssey.

Goede kanshebber op mijn game of the year, maar ik heb pas een paar uur gespeeld dus we gaan het zien.

avatar van Grovonion
4,5
Prachtige game, gisteren uitgespeeld na iets meer dan 15u. Maar ik kan er makkelijk nog 5u of meer insteken. Het uitspelen van het verhaal zou niet zo lang geduurd hebben, maar ik heb hier en daar me ook al aan een paar challenges gewaagd, niet altijd even succesvol, want ze zijn best pittig!

Maar dit is gewoon een perfect afgewerkt spel, elk element straalt kwaliteit en speelvreugde uit. De werelden zijn vol met afwisseling en geheimpjes en bij een eerste walkthrough zijn er altijd wel bots of puzzle-stukjes die je kunt missen. Vooral de secret worlds zijn erg goed verstopt. Als ik die allemaal zonder google wil vinden gaat me dat nog heel wat tijd kosten.

Ik denk dat ik me nog wel een paar dagen met deze ga bezighouden, ook de platinumtrophy is het overwegen waardt, en niet zo moelijk te bereiken, denk ik.

avatar van Manny Calavera
4,5
Dit Bot of War is trouwens wel echt een enorm gaaf eerbetoon aan God of War zeg. De moves, de details, de kisten. Alles klopt.

Wat een game is dit zeg.

avatar van -marco-
4,0
Uitgespeeld en alles unlocked 100% Was een erg leuke game! Miste wel wat uitdaging

avatar van Fonzzz002
4,0
Fonzzz002 (crew)
Astro Bot: Rescue Mission heb ik maar liefst 3x gedaan, waarvan 1x platinum gehaald. De gratis Playroom game uit 2020 was ook een leuke tech-demo om in te komen bij de PS5. Ik dacht inmiddels dat er niet veel nieuwe dingen meer te doen vielen met deze ip (zonder de formule drastisch te veranderen) en ik was door het veel spelen van Rescue Mission een beetje uitgekeken op Astro Bot. Dit nieuwe deel bewees mij ongelijk.

Er is geen level dat niet creatief voelt, copy-pasted is of waar ik enigszins tegenzin had. Van begin tot eind speelt Astro Bot prettig weg. Eén van de redenen zijn de leuke verschillende power ups: sommige levels hebben een power up die Astro Bot een nieuwe move geeft zoals hoog de lucht inschieten, twee lange klauwen gebruiken, jezelf kunnen verkleinen tot muizenformaat of platforms creëren etc. Het betreffende level is ingedeeld op een manier zodat je er alleen doorheen komt door deze power up optimaal te gebruiken. Hierdoor voelen o.a. de levels die deze power ups gebruiken altijd vernieuwend.

Astro Bot zit boordevol met verwijzingen naar andere Playstations titels; een groot gros van de bots die je moet redden zijn afgeleid van bekende en onbekende gezichten uit Playstations geschiedenis. Dit was zowel erg leuk voor de fanservice (kijken hoeveel ik er kon raden zonder ze op te zoeken), maar ze hebben deze figuren ook op een goede manier in het spel verwerkt. Deze bots zitten verstopt in de levels en vragen vaak wat speurwerk om ze te vinden. Dit maakte het altijd leuk om naar ze te zoeken ipv dat het plezier geheel afhing van nostalgie.

De hoogtepunten waren de 5 levels die afgeleid waren van bekende games. Deze levels kopieerde gameplay elementen van de betreffende games (apen vangen, 3rd persoon shooting of de wereld draaien ala Loco Roco), terwijl het in de essentie nog steeds Astro Bot bleef. Als iemand waarvan God Of War en Uncharted de favorieten gamereeksen zijn had ik niet blijer met hun selectie kunnen zijn.

Maar na al zoveel tijd in de vorige delen te hebben gestoken merkte ik wat minder onder de indruk te zijn van dit deel dan ik destijds was van Rescue Mission. Dit deel voelt qua gameplay als een uitbreiding van de voorgaande titels, maar het slaat niet het roer om zoals bv Mario Odyssey dat deed ten opzicht van Mario Galaxy, of Mario Galaxy ten opzicht van Mario Sunshine etc. Het is ook een platformgame die zo dusdanig makkelijk is dat ik het merendeels op autopilot aan het spelen was. Het plezier kwam wat dat betreft vooral door de feelgood werelden verkennen, alle creatieve ideeën bewonderen of genieten van de vele referenties.

Tenzij uitdaging een pré is, is dit een aanrader voor elke PS5 gebruiker die platformgames waardeert. Leuke werelden vol creativiteit. Top controls. Gewoon een zorgeloze goede tijd.

4/4,5*

avatar van Grovonion
4,5
Fonzzz002 schreef:
Tenzij uitdaging een pré is, is dit een aanrader voor elke PS5 gebruiker die platformgames waardeert. Leuke werelden vol creativiteit. Top controls. Gewoon een zorgeloze goede tijd.
4/4,5*
Uitdaging zit er toch genoeg, niet in de hoofdmissies, maar de optionele mini-werelden/uitdagingen zijn toch echt niet van de poes.

avatar van Manny Calavera
4,5
I am Astro Bot!

Waar te beginnen over Astro Bot, het vervolg op de gratis PS5 game Astro’s Playroom die ook al ontzettend leuk was, maar uiteraard wat korter en kleinschaliger omdat het meer als techdemo moest dienen om te laten zien wat de PS5 voor power en mogelijkheden had. Daarna altijd gehoopt dat er een vervolg zou komen en die kwam er dan ook een maand geleden.

En wat heb ik hier belachelijk hard van genoten zeg. Het is veruit de beste platformer sinds Mario Odyssey en het kan zelfs met die game concurreren. Astro Bot heeft echt alles; van hele creatieve levels tot superleuke gameplaymechanics en van bizar sfeervolle beelden tot de allerleukste soundtrack die ik in vele vele jaren heb mogen horen. De muziek geeft deze game een enorme boost, dat liedje uit mijn youtube-link krijg ik al weken niet meer uit mijn hoofd .

Opnieuw toont Astro Bot wat de PS5 allemaal kan. De details zijn ongelofelijk, zo komen er moeiteloos honderden objecten tegelijk in beeld zoals ballen of juwelen. En alles beweegt als je het raakt. We zijn beland in een tijdperk waarin de meeste games er erg goed uit zien, maar Astro Bot maakt los van de prachtige beelden ook dus het verschil op technisch vlak. Alles reageert als je met Astro Bot voorbij komt en het probeert te raken. En dit is dan ook iets wat de game stimuleert, want overal vind je geheime locaties om de 300 Bots terug te vinden. Iedereen kan deze game uitspelen (ben je overigens een uur of 20 mee bezig, zeker niet kort), maar de kunst zit hem in alle Bots, puzzelstukjes en geheime levels vinden en geloof me, dat is echt niet altijd een eitje. Ik heb de game uitgespeeld, maar mis ook nog de nodige Bots en dat geeft me gelukkig een goede reden deze game geregeld nog eens op te starten. Ik merkte wel dat ik er richting het einde even genoeg van kreeg, ondanks elk level me veel plezier opleverde. Nu even een andere game spelen en binnenkort weer lekker de leveltjes opnieuw spelen om de resterende zaken af te handelen.

Je voelt aan alles de liefde van de makers voor Playstation maar zeker ook gaming in het algemeen. Van het sfeervolle intromenu tot de schitterende eindcredits waar je zelfs spelend doorheen kan. En vergeet ook vooral die geweldige thuisplaneet niet, waar al je gevonden Bots samen komen. Des te meer je er vind en des te meer muntjes je wisselt voor spullen, des te voller raakt je gezellige planeetje. En het blijft ook erg leuk om te zien hoe er 200 naar je toe komen rennen om een gebied voor je te openen waar je tot die tijd niet in kon. Astro Bot is gewoon de definitie van gameplezier. Het is voor iedere leeftijd leuk, ik kan me niet voorstellen dat mensen die kinderachtig of niet leuk zouden kunnen vinden. Elke vorm van platformgaming zit er wel in door de hele mogelijkheden en verschillende facetten aan gadgets om te gebruiken. En de levelbosses zijn ook vrij vermakelijk en gelukkig niet al te moeilijk (op die vervelende kameleon na, grrr). De levels die echt gebouwd zijn rondom klassiekers als God of War, Uncharted en Horizon zijn trouwens niets minder dan briljant.

Valt er dan niks te klagen? Weinig, maar misschien hadden er iets meer moves in gemogen dan alleen rennen, springen en je laser-jetpack gebruiken. De vijanden zijn leuk, maar hadden ook iets meer diverser nog gekund. Waarom ik dit niet de volle 5 sterren ga geven is omdat ik Mario Odyssey nog net iets creatiever en vernieuwender vond en die staat wel op de volle score, dus Astro Bot moet genoegen nemen met net iets lager, maar het zit wel heel dicht tegen de maximale score aan. Absolute gameklassieker in het genre. Ga dit gewoon spelen als je een PS5 bezit. No excuses.

4,5*


avatar van Manny Calavera
4,5
Ik vind het geweldig dat deze fantastische game de wereldwijde credits heeft gekregen.

Astro Bot krijgt winterse update met een nieuw level - gamer.nl

Je moet de PlayStation 5-game hebben uitgespeeld om toegang te krijgen tot de speciale update.

En een gratis nieuw level. Leuk toch!

avatar van 3bdelilah
3,5
Astro’s Playworld

Astro Bot is een uitgebreidere Astro’s Playroom en dat is het zo’n beetje. Meer werelden, visueel net zo schitterend, nieuwe level-specifieke power-ups en nog veel meer leuke verwijzingen naar andere games. Maar onder de motorkap is het eigenlijk dezelfde game met precies dezelfde movesets. En op zich is dat niet erg, want ik vond Playroom ook een leuke game, maar voor een “echt” en full-priced vervolg had ik eerlijk gezegd toch veel hogere verwachtingen. Vooral na alle lof en zelfs het winnen van game van het jaar.

Bij een (3D) platformer vind ik het leuk om moves aan elkaar te knopen en daarmee proberen nog verder te geraken. Denk bijvoorbeeld aan iets als Super Mario Odyssey. Op allerlei creatieve manieren kun je veel grotere afstanden afleggen dan wat “normaal” is. Dat zijn mechanics die de game officieel niet uitlegt, maar waar je spelenderwijs achter kunt komen. Zoiets ontbreekt volledig bij Astro Bot. In feite bestaat je core moveset (los van het lopen) alleen uit springen en zweven. Door op het laatste moment op vierkant te drukken, kun je soms toch ietsjes verder komen, maar dat is het dan. Voor een platformer is dat qua moveset gewoon veel te beperkt en Astro Bot moedigt dat soort gameplay creativiteit niet aan.

Aan de andere kant doen ze het juist wel hartstikke goed met de visuele creativiteit en uitstraling. Het meest knappe van Astro Bot (net als bij Playroom) vind ik hoe Team Asobi zoveel ziel en charme in een game heeft weten te stoppen voor wat in essentie neerkomt op een Sony corporate brand campagne. Playroom was mijn eerste ervaring met Astro en als gratis tech demo kon ik al die verwijzingen wel waarderen en begrijpen. Maar in plaats van een vervolg waarin de bots centraal staan en misschien dat verder uit te werken, is het gewoon weer meer van dezelfde nostalgische Sony trip down memory lane.

Dat klinkt allemaal hartstikke negatief, maar zo bedoel ik dat niet helemaal. Astro Bot is gewoon een solide – doch veilige – platformer met hartstikke veel ziel en charme, maar voor mijn gevoel had er veel meer ingezeten. Met slechts 17 uur op de klok voor de volle 100% is de speelduur bovendien ook nogal kort. Voor de prijs van zes tientjes is dat best karig, vooral als ik dat met bijvoorbeeld een Super Mario Odyssey vergelijk. Astro Bot is voor mij bij lange na niet game van het jaar, maar ik heb het toch wel prima naar mijn zin gehad.

4,5
Erg fijn spel. Mooi vormgegeven, heerlijke muziek en audio-effecten, en veel leuke geheimen om te ontdekken waardoor je alle levels gerust een keer of twee, drie kan spelen. Erg veel elementen van vorige Astro Bot spelen komen terug, zowel qua level design, vijanden en bazen. Dat is wat jammer, zeker qua vijanden had ik hier graag iets meer (en betere) designs gezien. Daarnaast voelen sommige planeten/levels ook een beetje kort of onafgewerkt aan. Daartegenover staan dan weer vrij fantastisch levels zoals Go Go Archipelago, Slow-Mo Casino, Danger Dojo en natuurlijk ook de hommage levels.

Alles bij elkaar een grote aanrader, maar waar Astro Bot VR Mission verblufte is deze enkel maar 'ijzersterk'. Bovendien ben ik ook erg benieuwd hoe ze hier een vervolg aan kunnen breien - want de hele nostalgische invalshoek kunnen ze feitelijk niet meer opnieuw bovenhalen.

avatar van -marco-
4,0
Met de extra levels bezig. Cool dat ze dit blijven updaten met nieuwe levels. Leuk om terug te keren!

avatar van Manny Calavera
4,5
-marco- schreef:
Met de extra levels bezig. Cool dat ze dit blijven updaten met nieuwe levels. Leuk om terug te keren!


Ik spaar ze even op, ergens in maart ga ik er mee aan de slag. Heb er zin in.

avatar van Confusie
3,5
geplaatst:
Het figuurtje Astro Bot heeft natuurlijk bij lange na niet het charisma of de sex appeal van Super Mario maar een end verrekte lekker wegspelen doet het uiteraard wel met de benutting van PS5 controller functionaliteiten zoals we die sinds Astro’s Playroom eigenlijk in geen enkele game meer zijn tegengekomen.

Van mijn kant een solide 3.5 het zit allemaal zeer hoogwaardig in elkaar en biedt over de gehele linie topvermaak maar het mist net die X-factor om het vervolgens daadwerkelijk naar de allerhoogste regionen van star quality te liften zo ervaar ik dat althans.

avatar van harm1985
4,0
geplaatst:
Platinum trophy is binnen, evenals alle trophies voor de DLC's.

Was wel weer een keer leuk om een platformer te spelen, zeker omdat er allerlei leuke mechanics inzitten om het interessant en gevarieerd te houden.

Aanvankelijk vond ik het spel wat makkelijk, maar de moeilijkheidsgraad neemt naar mate het spel vordert geniepig toe, zeker bij de behendigheidsparcoursen, en dan met name de meesterproef en de brosse bodems en retro kill levels.

Gast
geplaatst: vandaag om 12:01 uur

geplaatst: vandaag om 12:01 uur

Let op: In verband met copyright is het op GamesMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.