menu
poster

El Paso, Elsewhere (2023)

mijn stem
geen stemmen

PC / Xbox One / Xbox Series X/S / PlayStation 5 / Apple iOS
Shooter / Action
single player

Ontwikkeld door Strange Scaffold
Uitgegeven door Strange Scaffold, Nighthawk en Frosty Pop

El Paso, Elsewhere is een bovennatuurlijke neo-noir third-person shooter. Jaag op weerwolven, gevallen engelen en andere verdoemde wezens in een levendige slow-motion liefdesbrief aan actieklassiekers. Vecht je een weg door een motel dat de realiteit kan verschuiven, verdieping voor verdieping. Red de slachtoffers van Draculae, heer van de vampiers. Vernietig de schurk van wie je hield, zelfs als dat betekent dat je zelf doodgaat.

Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=w_BEWii2rQY

Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.

Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.

zoeken in:
avatar van Sinner
...na het zien van de trailer en gameplay ging deze meteen op mijn verlanglijstje. Weer een retro-shooter, maar ditmaal Max Payne on drugs in een horror sfeertje. Het deed me ook meteen heel erg denken aan wat toch wel een van mijn favoriete shooters op de PS3 is (en vaak over het hoofd gezien) Shadows of the Damned. (met The Darkness 2 wellicht mijn meest memorabele in het genre).

Maar goed. Ook deze komt in huis.

avatar van Sinner
2 jaar later is deze dus in huis. Vandaag de release van de nieuwe Painkiller, Jurassic Park Evolution en het langverwachte Vampire Bloodlines 2 (waar de hype blijkbaar helemaal voor is doodgebloed) en dus haal je - een Indie game aan een budgetprijs in huis.

Maar verdorie. Wat voor eentje! Het spel is werkelijk overspoeld door positieve kritiek van alle kanten en me ook al aangeraden geweest (en die interesse was er al) en ik kan alleen maar beamen dat het inderdaad een steengoede retro-shooter is. Ala Max Payne (meer dan Shadows of the Damned). Want ja - van de overjas tot de painkillers en de bullet-time moves en interne dialogen - alles is gejat (of brengt hulde - wat je liever hebt) aan die game. Maar dan in een andere setting. Einde van de wereld. Je vriendinnetje (Draculae - niet zoals in het kopje vermeld een 'heer' dus) blijkt hier voor iets tussen te zitten en je bevind je in een hotel met 50 verdiepingen dat regelrecht interdimensionaal naar de hel afdaalt. Nu heb je na 2 of 3 hiervan wel ongeveer de omgevingen gezien (tenzij er nog verassingen komen) maar er worden wel steeds nieuwe trucjes en effectjes aan toegevoegd (eg mist, deuren die in het midden van een gangpad staan, zwevende objecten - denk aan een groot haunted house dat steeds meer wil laten zien). En natuurlijk krijg je heel langzaam nieuwe wapens en monsters. Dat spreekt voor zich.

Maar wat opvalt...het speelt ook meteen ECHT lekker. Net als Max Payne destijds. Voor je het weet dodge, bullet-time en spring je als een malle door de kamers heen om vijanden met je dual-wield en shotgun neer te halen, je painkillers slikkende en steeds meer van het verhaal (intern door de levels en tussen de levels door) te volgen. Dat is niet groots. Maar het is wel leuk dat het er is.

Dus. Ja. Ondanks dat het een low polygon look en stijltje heeft dat misschien niet iedereen weet te bekoren (toegegeven ook dit had zijn charme voor mij) is het echt een uitstekende shooter. En voor onder de 15e op de PC momenteel (normaal 19.99).

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 17:05 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 17:05 uur

Let op: In verband met copyright is het op GamesMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.