
Star Wars Jedi: Survivor (2023)
PC / PlayStation 5 / Xbox Series X/S / PlayStation 4 / Xbox One
Action
single player
Ontwikkeld door Respawn
Uitgegeven door Electronic Arts
Het verhaal volgt de steeds wanhopiger wordende strijd van Cal terwijl het heelal verder afdaalt in de duisternis. Cal is door het Keizerrijk naar de rand van het heelal verdreven en wordt omringd door nieuwe en bekende bedreigingen. Als een van de laatste overlevende Jedi Knights is Cal gedreven om een vuist te maken in de donkerste tijden van het heelal, maar hoe ver is hij bereid te gaan om zichzelf, zijn bemanning en de traditie van de Jedi Order te beschermen?
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=bmj3ty-Wt48
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.
Geruchten had ik ook wel gehoord - maar ik vind dit toch ook een vrij plotse aankondiging om binnen een paar maanden al te droppen.
Sterker nog, een tijd geleden (voor mijn gevoel alweer een maand of 2 terug trouwens) kwam ik juist dat gerucht nog tegen. Dat het waarschijnlijk eind van dit jaar aangekondigd zou worden en dan vrij snel zou releasen. Kan alleen niet meer terugvinden waar...
Maar goed, alleen maar fijn dat ze het zo doen. En ik moet zeggen dat de trailer er weer goed uitziet, hoewel ik de gezichten ook hier weer wat vreemd vindt ogen. Maar goed, de vorige heb ik om een reden niet meer opnieuw opgepakt. Ben wel benieuwd of deze ook weer overal goede resultaten gaat krijgen.
Als ie net zo goed is als de vorige dan een instant buy
Reviews zijn lovend dus zonet op de instant buy knop gedrukt. 134GB downloading….
Verder chapter 1 gespeeld en een heel stuk van Chapter 2. In chapter 1 bevind je je met name op Coruscant waarbij je meteen een lading platforming, exploring en battles voor je kiezen krijgt. Uiteraard met af en toe een tutorial er tussendoor. Platforming en lightsaber combat speelt erg goed waarbij je eigen stijl kan aanmeten door een bepaalde lightsaber te kiezen. Qua story weet ik nog niet zo goed waar het heen gaat, alhoewel in chapter 2 daar meer en meer duiding aan wordt gegeven. Ben benieuwd, de game werkt voor mij vooralsnog verslavend, kan de controller moeilijk wegleggen.
Qua performance op de SeriesX nog niet superveel klachten, wel bijzonder dat de quality mode bij mij beter overkomt dan de performance mode. Ik kies normaliter altijd voor performance mode, maar daarin raakt ie de 60fps bij lange na niet aan volgens mij. Vervolgens dan maar geswitched naar quality mode wat er beter uitziet en nagenoeg dezelfde framerate heeft maar dan stabieler. Bijzonder. Maar verwacht geen smooth stable 60fps gameplay, dat is wel jammer. Verder geen bugs of crashes meegemaakt nog. Ik speel vrolijk verder.
Voor iemand die Star Wars vermakelijk vindt, maar geen groot fan is oid, zijn Survivor en Fallen Order sterke standalone games die makkelijk zijn om te begrijpen. Ik zou haast zover gaan om te zeggen dat Star Wars kennis overbodig is, al zou je aanzienlijk meer plezier uit het verkennen van deze werelden beleven als je liefde voor het bronmateriaal hebt. De werelden die je bezoekt zijn prachtig vormgegeven! Iedere wereld waar je komt heeft zijn eigen visuele thema, met zijn eigen levenssoorten. Er zijn zelfs talloze kleine interacties te vinden tussen de NPC’s, vijanden of monsters. Meestal zat ik in stilte te luisteren naar de stormtroopers, voordat ik ertussenin sprong, omdat de gesprekken gewoon humoristisch waren en meer leven aan de wereld gaven.
Op hoge moeilijkheidsgraden kunnen vijanden je in no-time dood maken, maar de meeste vijanden kun jij ook snel doden. Dit maakt Cal een glass-canon die soms speedrun-perfectie nodig heeft om gevechten te halen. Voornamelijk de laatste 4 bosses (op Jedi Grand Master) waren behoooorlijk pittig, maar super leuk om te doen. Sinds Sekiro niet meer zo lang vastgezeten. Steeds een beetje bij beetje hun moves leren, welke tegenreacties het beste werken totdat ik het haast foutloos kon winnen.
Cal heeft meteen al zijn moves uit het vorige deel, wat hem prettiger maakt om te besturen door de grote hoeveelheid bewegingsopties. Zelfs hierop weten ze allerlei geinige nieuwe dingen toe te voegen zoals een grapling hook of een air-dash. Het platformen blijft echter altijd wat simpel en.. “hand-holdy”, als je snapt wat ik bedoel, maar het bied een fijne afwisseling van het vechten.
Naast de hoofdmissies zijn er veel optionele dingen om te doen zoals items verzamelen waarmee je nieuwe kleding kunt kopen, nieuwe vaardigheden, meer health, meer force of meer experience points. Dit maakte het leuk om regelmatig van het hoofdpad af te wijken om naar collectables te zoeken. Soms waren er zelfs optionele bosses die minstens zo moeilijk waren als de laatste paar bosses in de game.
Een kritiek met het vorige deel was dat de costumizations voor Cal niet leuk in elkaar zaten: poncho’s, poncho’s en nog meer lelijke poncho’s. Hier heeft hij veel meer aanpassingen (zoals zijn haar, jassen, broeken en shirts). Een wijze Cal met een baard en officiële Jedi outfit? Done. Redneck Cal met New Kids kapsel en vies casual shirt? Done.
Het verhaal is geinig popcorn vermaak, goed geacteerd en mooi in beeld gebracht, al verloor ik op den duur mijn belangstelling. Het was mij iets te cheesy en iets te voorspelbaar om het 30-40 uur aandachtig te volgen (en de plottwist dat Bode je ging verraden kon ik vanaf zijn introductie al raden). Grafisch is de game fenomenaal om te zien. Ze zijn er heel goed in geslaagd om de Star Wars werelden, kostuums, robots en aliensoorten tot leven te wekken in een interactieve wereld. Zelfs figuren die zijn bedacht voelen als natuurlijke onderdelen van de werelden.
Toen de game net uit was had ik last van framerate problemen op de Playstation 5 versie. De game liep het grootste gedeelte op 25-30fps, en zelfs toen waren er regelmatig framerate drops op performance mode. Na een tijdje spelen had ik hier weinig last meer van en inmiddels zijn er patches geweest die waarschijnlijk deze problemen hebben aangekaart.
Star Wars fan of niet, als een Soulslike / hack and slash-titel mag dit één van de grote genoemd worden. Sterke combat en fantastische bosses, prachtige levendige werelden om te verkennen, top vormgeving en een vermakelijk verhaal. Survivor schiet op haast elk punt in de roos en krijgt een welverdiende:
4,5*
EA brengt Star Wars Jedi: Survivor wegens succes uit voor PS4 en Xbox One
De kracht van deze game zit naar mijn mening in de gameplay en de grote variatie daarin. Er zijn de bekende main en side-missies of het spring- en klimwerk zoals in je veel action/adventure games ziet, maar de game blijft vermaken door: de sterke/gevarieerde level designs, de veel verschillende personages, de verschillende planeten, de verschillende puzzle-missies en verborgen collectibles, maar ook zeker de veel verschillende vijanden en bosses. Level design, type vijand, welke 'stance', wapen of tactiek je inzet (afwachten of aanval) zorgen ervoor dat het combat-gedeelte erg sterk in elkaar zit. Na Horizon: Zero Dawn en God of War gespeelt de hebben, die beide ook een charmes hadden, moet ik zeggen dat ik met Jedi Survivor me het meeste heb vermaakt.
Ook prima gedaan door Cameron Monaghan (Cal) die ik nog kende van Shameless. Met muis en keyboard was deze game ook prima te doen.

Veel te collecten en te ontdekken en speelt heerlijk. Variatie in moves, stances en upgrades. Daarbij een heerlijke Star Wars sfeer!
Heb nu 38 uur op de teller en denk hem een dezer dagen uit te spelen.
De bad guys zijn niet heel memorabel (behalve Darth Vader uiteraard), maar gelukkig staat het verhaal wel meer op zichzelf dan in Fallen Order. Met deel 3 kunnen ze alle kanten op. Ik kan niet wachten.
Een mooie toevoeging zijn de stances. Je kan dus kiezen welke vechtstijl je wilt met verschillende variaties van de lightsaber. Ook de locaties/planeten zijn leuker. In Fallen Order zit bijvoorbeeld een hele vervelende jungle planeet. Ik verwachtte daar ieder moment Crash Bandicoot die voorbij springt. De hoofdplaneet Koboh (in Jedi Survivor) is gigantisch, maar ook fantastisch.
Het verhaal is verwaarloosbaar, maar ja, je kan niet alles hebben.