menu

RoboCop: Rogue City (2023)

mijn stem
3,96 (14)
14 stemmen

PC / PlayStation 5 / Xbox Series X/S
Action
single player

Ontwikkeld door Teyon
Uitgegeven door Nacon

Word de iconische held die half mens, half machine, maar volledig politieagent is, en zorg voor gerechtigheid in de gevaarlijke, misdadige straten van Oud-Detroit. Met je vertrouwde, gefabriceerde Auto-9 kracht, je jaren politie-ervaring en de verschillende gereedschappen die je tot je beschikking hebt, neem je het op tegen de krachten die eropuit zijn om de stad te vernietigen waar jij woont; je gaat in first-person op een explosieve jacht naar de waarheid. Je hebt de kracht om te beslissen hoe je de hoofdmissies wilt vervullen, maar hoe verder je komt in het verhaal, hoe voorzichtiger je moet zijn, want corruptie en hebzucht kennen geen grenzen.

Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=j2TL1TgJUfk

Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.

Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.

zoeken in:
avatar van Sinner
Tja je merkt in de cutscenes en dergelijke duidelijk dat het geen AAA titel is. Maar Teyon is dan ook geen gigantische ontwikkelaar. Terminator is ook een uitstekend spel, maar ook die heeft hier en daar wel zijn probleempjes (gezichtsanimaties). Dat merk je hier dus ook best wel. Maar...het weet wel als geen ander de sfeer van de eerste en tweede film perfect neer te zetten en lekker weg te spelen. Net als zijn voorganger Terminator. Op dat gebied voel je gewoon wel dat ze bij Teyon perfect doorhebben wat de franchises leuk maakt...en dan maakt de een of andere glitch niet zoveel uit, of zie ik een klein mankementje wel graag door de vingers. (heb de game enkel bij vrienden gespeeld).

avatar van FunkStarr
4,0
Sinner schreef:
Tja je merkt in de cutscenes en dergelijke duidelijk dat het geen AAA titel is. Maar Teyon is dan ook geen gigantische ontwikkelaar. Terminator is ook een uitstekend spel, maar ook die heeft hier en daar wel zijn probleempjes (gezichtsanimaties). Dat merk je hier dus ook best wel. Maar...het weet wel als geen ander de sfeer van de eerste en tweede film perfect neer te zetten en lekker weg te spelen. Net als zijn voorganger Terminator. Op dat gebied voel je gewoon wel dat ze bij Teyon perfect doorhebben wat de franchises leuk maakt...en dan maakt de een of andere glitch niet zoveel uit, of zie ik een klein mankementje wel graag door de vingers. (heb de game enkel bij vrienden gespeeld).


Het gaat mij er dan ook vooral om dat het alleen in de PS5 versie zit, xbox en pc vlekkeloos. Je kan mij niet wijsmaken dat dit niet te fixen is. Als het in alle versies had gezeten had er nog een soort van logica ingezeten, die ontbreekt nu dus volledig. Spel zelf is zeker tof en Terminator vind ik ook een zeer geslaagd spel. Maar ik begrijp dit gewoon niet.

avatar van Sinner
FunkStarr schreef:
Het gaat mij er dan ook vooral om dat het alleen in de PS5 versie zit, xbox en pc vlekkeloos. Je kan mij niet wijsmaken dat dit niet te fixen is......Maar ik begrijp dit gewoon niet.


Dat het niet te patchen is o.d zeg ik ook niet. Een vergelijking tussen de diverse versies kan ik niet maken aangezien ik alleen de PS5 versie heb zien draaien (en wellicht zelf de PC versie aanschaf op zijn tijd). Alleen snap ik dat bij een kleinere dev als Teyon misschien wel een oneffenheid ergens tussendoor glipt. Helemaal als de grotere devs soms games afleveren waar je liever in een grote boog omheen loopt. Dat het niet op te lossen is met een patch? Zoals in heel veel gevallen wel, als de ontwikkelaar wat zijn best doet. Al kan dat soms wel even duren.

avatar van mrdig
4,5
Ff wat ps5 problemen in cutscenes op YouTube gezien en dat heb ik op de Xbox idd niet meegemaakt.

Ze hebben wel net een update uitgebracht: RoboCop: Rogue City - New Game+ & more! - Steam News - store.steampowered.com

Met name new game + optie en een nieuwe moeilijkheidsgraad. Maar wellicht dat ze ook wat ps5 bugs hebben gefixt?

avatar van TonyTHorror
4,0
Ik was hier een stuk meer van onder de indruk dan de Terminator games van deze studio. Het belangrijkste ingrediënt - het schieten - voelt hier met name stuk fijner aan. Meer *oompf*. Je schiet alles aan flarden, hoofden exploderen bij een goed geplaatst headshot en er zijn meer dan genoeg explosieve opties in je omgeving om de gorigheid optimaal te benutten. Het is zelfs een ''skill'' om die effecten nóg grover te maken. Ik heb zo'n beetje alle side-content meegepikt; daar slaat al iets sneller de verveling toe. Eerste uur(tjes) zijn al die opties nog fris, maar daarna voelt het als een klusje. Uiteraard geen ultieme triple A-achtige ervaring, maar binnen dit segment old-school-lomp schietvertier zijn er überhaupt nog maar weinig alternatieven, laat staan betere.

avatar van Sinner
TonyTHorror schreef:
maar binnen dit segment old-school-lomp schietvertier zijn er überhaupt nog maar weinig alternatieven


Ik zou toch haast zeggen dat old-school-lomp-schietvertier de laatste paar jaren een echte hype is in de vorm van het aantal boomer shooters / retro shooters en afgeleiden? Of bedoel je nou iets anders? Of ze ook beter zijn dan Robocop laat ik in het midden. Maar of je nou de ene kant uitspringt (Trepang2) of de andere kant (Boltgun) - er zijn aardig wat fijne shooters uitgekomen tussen het ene uiterste en het andere.

avatar van TonyTHorror
4,0
Sinner schreef:
Ik zou toch haast zeggen dat old-school-lomp-schietvertier de laatste paar jaren een echte hype is in de vorm van het aantal boomer shooters / retro shooters en afgeleiden?
Had iets specifieker moeten zijn, maar Robocop voelt meer aan als een generatie later, niet Doom-era. Tempo wat lager, schieten voelt wat zwaarder, ''realistische'' look etc. Beetje periode van Judge Dredd: Dredd vs Death (2003) en later

avatar van Sinner
TonyTHorror schreef:
Tempo wat lager, schieten voelt wat zwaarder, ''realistische'' look etc. Beetje periode van Judge Dredd: Dredd vs Death (2003) en later


Got it. Is de Ion Fury sequel die in ontwikkeling staat dan niet een beetje iets voor jou? Phantom Fury.

De game maakt technologisch ook netjes de sprong van Duke Nukem midden jaren '90 naar ergen begin jaren 2000. En ik zal best nog wel wat games over het hoofd zien. Die Boomer Shooter markt (what's in a name) is echt bijzonder uitgebreid en haald uit diverse era's van shooters de koek. Ik houd het zelf niet eens bij. Judge Dredd of The Punisher. Beide lijken me heel erg valide opties.

OVERIGENS: Ik was eigenlijk al aan het denken over wat een tijdje terug werd geplaatst door Confusie: Teyon wil graag aan andere bekende IP's werken. Alien en Predator schooten dan wel meteen naar voren maar daar zijn al zat shooters van. Maar Judge Dredd of The Punisher aan de andere kant Dat zouden wel eens heel erg coole IP zijn om onder handen te nemen.

avatar van TonyTHorror
4,0
Phantom Fury ziet er precies uit zoals ik ze graag heb, thanks voor de tip! Die hou ik in de gaten

avatar van Manny Calavera
4,0
Heerlijke game zeg. Genieten om met een metalen bad ass bijna onverwoestbaar punktuig kapot te knallen. En wat een vibe ook in dat smerige, gevaarlijke en verlepte Detroit.

Het tempo ligt laag, dat is ook wel eens lekker in een shooter. Ik vermaak me prima, ook al is dit geen AAA-game. De gezichtsanimaties bijvoorbeeld zijn wel beperkt.

avatar van Manny Calavera
4,0
Wat een geweldige game zeg! Dit is een van die zeldzame games die het gevoel van de films echt over weet te brengen naar het spel. Je voelt dat je een bad ass robot bent in de jaren 80 in die stinkende stad genaamd Detroit waar het vol zit met criminele punkers, smerige achterbuurten en waar geweld net zo gewoon is als dat de lucht blauw is. In die setting mag je in een keiharde r-rated game honderden stukken tuig naar de hemelpoorten knallen. Damn, wat is dat lekker.

Rogue City heeft een erg fijne mix tussen snoeihard geweld in missies en standaardklusjes op het politiebureau die nog gek genoeg heel vermakelijk zijn om te spelen en afwisseling genoeg opleveren. Want tussen en ook tijdens de missies door volg je een best wel boeiend verhaal waarbij ook de achtergrond van Robocop als Alex Murphy toen hij nog een volledig mens was aan bod komt. Het werkt gewoon. Soms schiet je ladingen bad guys neer, maar er zitten ook psychologische missies tussen waarbij je je nare verleden weer onder ogen moet komen. Wat ik ook heel geslaagd vind is dat je keuzes invloed hebben op het verloop van het verhaal. Het is geen Life is Strange, maar je denkt wel degelijk vaak even na over wat je terug wil antwoorden. Maar het beste van de game blijft wel de actie. Je bent niet onkwetsbaar als robotmens, maar je kan wel de nodige schade aan. De focus kan geregeld gewoon lekker liggen op lomp knallen. Het bloed vliegt door je scherm en het geeft voldoening om met de nodige wapens rond te maaien. Dit is wat je wil meemaken als je denkt aan een Robocop game.

Het is geen AAA-titel en dat merk je best wel aan een aantal grafische zaken, maar geregeld zat ik wel te genieten van de heerlijke vibe van Detroit. Want vergis je niet, er ziet ook heel veel er grafisch wel erg mooi uit. De game geeft je niet al te veel vrijheid in je route, het is sowieso lineair, maar in bepaalde stadsdelen krijg je wel weer wat vrijheid voor sub-missies. Die kunnen lekker kneuterig zijn zoals een kat redden, maar dat heeft wel wat. Want Robocop is een good guy en dat zul je weten ook.

Minpunten vind ik dat het na een tijdje wel allemaal wat een herhaling van zetten aan het worden is, ook al worden de vijanden richting het einde wel flink sterker. De robots vond ik niet zo erg interessant als tegenstander, maar het kan ermee door. Wel jammer vond ik dat je liefst drie keer tegen een ED-209 moet vechten. In de film liep dat ding een keer helemaal vast (legendarische filmscène!), maar hier is het wel echt overdreven. Zo leuk vond ik de bossfights niet, de fun lag veel meer in de gewone bad guys slopen. Maar de paar minpuntjes zijn te minimaal om hier geen hoog cijfer aan te geven. Dit moet je spelen als je de films leuk vind, maar ook als je een lekkere old school shooter zoekt. En de originele stem van Peter Weller als Robocop is echt een hele sfeervolle toevoeging aan het terughalen van deze franchise. Rogue City is een toffe actievolle rit waar ik van heb genoten.

4*

avatar van JacoBaco
3,5
Als tribute aan de eerste 2 films is dit uitstekend gedaan. Detroit, het geweld, de sfeer, de karakters, de muziek en natuurlijk Robocop zelf, het kan eigenlijk niet beter. Echter, de game zelf had wat beter gemogen.

Ze zeggen meer is niet altijd beter, maar in dit geval had dit wel welkom geweest. De game gebruikt in principe vrijwel alles uit de eerste 2 films. Ik had liever wel iets nieuws willen zien. Een nieuwe cyborg bijvoorbeeld. De quests zijn wel geinig, maar ze haden wel veel toffere kunnen bedenken lijkt mij. Na 5x iemand een bekeuring geven had ik er wel genoeg van. Later in de game kan je wederom saaie bekeuringen uitdelen. Dit is handig voor xp, dus daarom bleef ik het doen. Het upgraden met chips qua vuurkracht vind ik ook niks. Vooral omdat er een soort van strafpunten in verwerkt zitten. Het andere upgrade systeem vind ik beter met leuke extra's die je kunt vrijspelen.

Ondanks deze minpunten speelt het lekker en schieten op de badguys is bevredigend. Dus de game krijgt alsnog een dikke voldoende. Een 7,5 uit 10.

avatar van FlorisV
4,0
Bij Instant Gaming in de sale, gezwicht voor de prijs van 13+ euries. Laat die winter maar komen! Momenteel heb ik enorm veel plezier nog met Metal Slug Tactics.

avatar van FunkStarr
4,0
Het "probleem" bij games als deze is dat wanneer je het dan eenmaal hebt uitgespeeld, je het allemaal wel een beetje gezien hebt. Nu geldt dat uiteraard voor heel veel spellen, er zijn maar weinig spellen waar het plezier erin blijft na lange tijd. Wat ik echt storend vind en jammer is de glitches op de ps5. Tijdens het spelen heb je daar gelukkig geen last van, maar vind het toch wel slordig, vooral omdat de pc en xbox dit niet hebben. Eigenlijk is dat één van de weinige minpunten die ik kan bedenken.

avatar van FlorisV
4,0
Eerste indruk: tof!

Gisteren al een aantal uurtjes gespeeld. Wie Terminator Resistance goed vond (van hetzelfde team) zal dit ook bevallen want het is dezelfde aanpak: goed qua sfeer en trouw aan de films, met duidelijke passie ervoor. Lekker grove humor ook, soms als je een deur openramt kukelt een of andere punker een zekere dood tegemoet dankzij de onverbiddelijke wetten van de zwaartekracht. Als shooter wederom licht en voor sommigen ongetwijfeld te makkelijk door de auto targeting. Je wordt al snel geconfronteerd met beperkingen in je skill set die je langzaam aan. Dat zal sommigen aanmoedigen veel suffe parkeerboetes uit de delen en "niet meer doen jochie, graffiti spuiten" maar dat is natuurlijk grindy.

Je wordt wel genoeg betrokken bij het verhaal van Murphy meteen, hoewel je natuurlijk wel de film al moet kennen. Ik denk dat die aanname heel redelijk is met zo'n filmklassieker. Collega Anne Lewis (Nancy Allen in de film) krijgt (in ieder geval in het begin) ook genoeg te doen dus dat is leuk voor de fans. Ik vind het detailnivo af en toe prachtig, zoals het water weerspiegelt, klasse. Natuurlijk is die hele Detroid stad grauw en deprimerend, maar het is erg mooi gemaakt, neem bijvoorbeeld die arcadehal die je bezoekt.

avatar van FlorisV
4,0
Gaaf hoor! Getrouw aan de zowel satirische als bloederige aspecten van de filmklassieker door zorgvuldige aandacht voor de vele grafische details daarvan en ook knipoogjes naar gerelateerde trivia zoals de razzie van Paul Verhoeven voor Showgirls.

Mijn voornaamste kritiek zit hem in het gebrek van balancering van de skills. In het begin heb je opeens heel veel van een paar specifieke skills nodig maar hierna komen die eisen niet meer terug. Waardoor ik lange tijd met ongespendeerde skill points rondliep. Die ik uiteindelijk maar in combat gerelateerde skills stopte.

Ook waren die auto-9 upgrades niet direct begrijpelijk. Pas na een filmpje had ik door wat nu echt de bedoeling was en dat ik niet alleen meer chips had maar ook betere moederborden om ze in te stoppen. Het fuseren van de chips vond ik erg willekeurig. Soms wil je een specifieke vorm maar het is elke keer een gok wat je krijgt. En ik zag weinig verbetering in de gecombineerde chip. Misschien iets over het hoofd gezien.

Ik kan me voorstellen dat veel spelers dit spel te makkelijk vinden met al die schild reparatie, je bent echt een lopende tank. Toch waren er pittige levels waarbij ik echt heel voorzichtig moest zijn.

Goed idee voor het verhaal was dr Blanche, zo werd het wat persoonlijker met Murphy's verhaal en werd Robo wat menselijker gemaakt. Het spel is wederom een triomf voor het (Poolse?) Teyon na het onvolprezen Terminator Resistance. Je gaat je afvragen welke licentie deze studio nu gaat omarmen...Predator? Blade Runner? Of vervolgen op Resistance en Rogue City, waarom niet.

Gast
geplaatst: vandaag om 05:23 uur

geplaatst: vandaag om 05:23 uur

Let op: In verband met copyright is het op GamesMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.