PES is altijd een erg solide voetbalspel voor de PS2 geweest. Ik prefereer de gameplay van PES boven de correcte teams en spelersnamen ende gepolijste visuals van de FIFA serie. Het probleem met deze voetbalseries is dat bijna elk spel identiek is aan zijn voorganger, mits enkele tweaks en een geüpdatet rooster. Maar toch moet er elk jaar een nieuwe versie uitkomen want het geld moet natuurlijk blijven rollen.
Ik heb ook PES 2 en dat speelt eigenlijk evengoed als deze PES 2008. PES 2008 is wel iets kleurrijker, maar PES 2 speelt volgens mij toch iets vlotter. Het enige probleem met de PES spellen is het gebrekkige commentaar, de muziek en de schaarse menu's. Het oogt allemaal erg basic, maar het doet wat het moet doen. Ook zijn er allerlei cameraposities om uit te kiezen, maar voor mij werkt enkel het verre zijaanzicht goed. Er is ook een camera standpunt van achter de goals, maar in de tweede speelhelft verandert die niet mee en zit je dus naar de verkeerde kant te kijken.
De A.I. van je teamgenoten is niet bijster goed, de verdedigers vallen de spelers van de andere ploeg niet aan en laten het werk aan jou over. Een ander euvel, dat in bijna alle voetbalspellen speelt, is dat bij een gemiste pass de bal niet gewoon naar een lege plaats ergens op het veld rolt maar recht in de voeten van een tegenspeler.