menu
poster

Tormented Souls (2021)

mijn stem
3,92 (6)
6 stemmen

PC / PlayStation 4 / PlayStation 5 / Nintendo Switch / Xbox One / Xbox Series X/S
Action / Adventure
single player

Ontwikkeld door Dual Effect en Abstract Digital
Uitgegeven door pQube

Tijdens haar onderzoek naar de vermiste tweelingmeisjes ontdekt journaliste Caroline Walker een connectie met het mysterieuze Winterlake landhuis. Maar nog voordat ze er kan aanbellen raakt ze bewusteloos en wordt pas weer wakker in het holst van de nacht... Naakt in een badkuip en aangesloten op vervallen medische apparatuur, moet Caroline vechten voor haar leven terwijl ze de gangen van dit verlaten landhuis, annex ziekenhuis, verkent.

Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=WnGijZv5auo

Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.

Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.

zoeken in:
avatar van JacoBaco
4,5
En we gaan 25 jaar terug in de tijd, want toen was de grote Survival Horror doorbaak d.m.v. Resident Evil. En natuurlijk kwamen er dus al snel allerlei varianten zoals Parasite Eve en Dino Crisis.

Tormented Souls is ook zo'n game, maar komt dus 15 jaar te laat. Ik heb even een paar minuten gameplay zitten kijken en ik kan alles afvinken. Survival Horror: check, tank-controls: check, vaste camera-standpunten: check, puzzels: check, matige voice-overs: check.

Dus welke idioot zit er nog te wachten op een game als dit? ... Ik!

avatar van Fonzzz002
3,5
Fonzzz002 (crew)
Een fijne terugkeer naar de classic 3D survival horror ala Resident Evil, Silent Hill en Fatal Frame. Fixed camera perspectieven, gelimiteerde munitie en healing items, lock-on schietsysteem ipv handmatig richten, allerlei items die je op handige manieren moet toepassen, pittige gevarieerde puzzels en een limiet op je saves. Genadeloos oldschool.

Ik heb nog nooit een survival horror als dit gespeeld waarin de omgevingen er zo ongelofelijk goed uitzagen! Het detail van de wereld heeft inmiddels de pre-rendered kwaliteit van de Resident Evil remake overtroffen. De characters zagen er aanzienlijk minder indrukwekkend uit, alsof je PS3 characters en PS4 enviroments had, maar ze waren verder niet storend. Een ander aspect dat dit spel uitzonderlijk goed is het geluid: iedere vijand, iedere belangrijke handeling, heeft een bijzonder geluid. Beslist niet een game die je op mute met een muziekje zou willen spelen.

Tormented Souls is moeeiiilliiiijjjkkkk. Niet vanwege de vijanden, maar puur in wat je moet doen. De wereld is zo dusdanig groot en er zitten zoveel belangrijke objecten verspreid dat het makkelijk is kwijt te raken waar je precies naartoe moet. Puzzels zijn soms wat vergezocht of onduidelijk (maar de meeste zijn goed). Ik merk het geduld gewoon niet meer te hebben om steeds lange stukken op en neer te rennen om te kijken of ik iets mis, of langdurig bij 1 puzzel vast te zitten, dus ik had standaard een walkthrough paraat staan voor wanneer ik vastliep. 50% van de tijd dat ik de walkthrough erbij haalde sloeg ik mezelf voor de kop dat ik het antwoord niet zelf had geraden, de andere 50% ging het om de locatie van een object dat ik niet goed herinnerde of was de oplossing wat vergezocht. Tormented Souls is zeker moeilijker dan de games die het inspireerde.

Als je een fan van het genre bent dan moet je deze niet overslaan. Als iemand die niet zozeer een fan is, maar ze wel leuk vind, heb ik ervan genoten en het is fijn om te zien dat dit genre niet is uitgestorven.

3,5*

avatar van Sinner
Dit is ook weer zo eentje die een beetje onder de fradar door is gegaan qua releases. Zo te horen is het absoluut iets wat ik wel zou willen spelen. Net zoals de Remothered games, Beyond a Steel Sky (of de zoveel Indie Graphic Adventures die echt erg goed zijn zijn) of bvb Necromunda Hired Gun. Jammer dat deze games niet wat meer aandacht krijgen ipv de al overbekende franchises die, hoewel leuk, gewoon 'saai' aan het worden zijn.

Hiermee bedoel ik dus ja: ook deze gaat op mijn wishlist.

avatar van Sinner
...en blijkbaar ook nog op de Switch uitgekomen op de Switch deze week. Weliswaar grafisch wel wat ingetoomd (wat lagere resolutie en FPS) maar het ziet er wel degelijk uit en moet zonder drops draaien. Alleen crashed de games weleens - hoewel de devs hiervan op de hoogte zijn en druk in de weer zijn met een patch daarvoor. Dus ik vermoed dat dit wel wordt aangepakt binnen korte tijd. (of op Day One aangezien de reviews allemaal pre-release copies zijn).

Maar...zo zie je wel maar dat er mits wat werk en inzet zelfs nog heel speelbare crossgens games op de Switch uitkomen die hun release oorspronkelijk op de PS5 en Xbox Series X zien.

Alleen nog geen idee waar ik dit op zou spelen. Ik moet de Resident Evil 0 en 1 remakes (wel de GC versies gespeeld op de WII maar destijds verkocht) en de 2 en de 3 remakes nog in huis halen en dat zal op de Xbox zijn. Vermoedelijk dat ik deze ook wel daarop zal aanschaffen. Maar je weet het nooit.

avatar van AdrievMer86
4,0
Ja de switch versie gister digitaal aangeschaft. Dit aangezien ik de ps5 versie al fysiek heb.
Ook portable prima te doen op switch lite en grafisch is het nog prima te doen.
De ps5 versie was ook al niet grafisch geweldig. Maar daar gaat het bij dit soort games niet om.
Maar bij deze survival horror heb je nog meer geduld nodig dan bijv. Resident Evil Remake, Alone in the Dark of silent hill.
Het is niet voor iedereen weggelegd. Echt voer voor de die hard survival horror game fans.

avatar van JacoBaco
4,5
Evil Within 2 afgerond en ik zit weer helemaal in de survival horror sfeer. Dus 2 dagen geleden de demo gespeeld en gister het spel gekocht. Eigenlijk was ik vooraf een beetje afgeknapt op deze game, want ik dacht gehoord te hebben dat de game geen plattegrond heeft. Maar in de demo kwam ik erachter dat er een plattegrond is.

Inmiddels al lekker bezig met de game. De puzzels zijn best uitdagend zoals Fonzzz002 al aangaf en de game daagt ook je geheugen uit. Tot nu toe alles zelf kunnen oplossen. 1x zat ik vast omdat ik geen ammo meer had en dat had ik precies nodig om iets te doden waar ik vervolgens voorbij moest. Zal je net zien hè.

avatar van JacoBaco
4,5
Resident Evil 1 maakte destijds zo'n enorme indruk op mij dat er een onsterfelijke liefde ontstond. En ondanks een aantal misbaksels in de reeks is het tot op de dag van vandaag mijn favoriete zombie survival horror franchise. Soms mis ik de RE1 en RE2 dagen en dat moeten de ontwikkelaars van Tormented Souls ook gedacht hebben.

De game is (helaas) wat aan de korte kant, want het speelt zich voor 90% af in een ziekenhuis die qua grootte ongeveer gelijk is aan het landhuis van RE1. Dus om vervolgens toch een beetje de speelduur uit te breiden zit de game helemaal vol met uitdagende puzzels. Je zou het bijna een Escape Room kunnen noemen. En ja je krijgt te maken met regelmatig backtracken, maar ik heb mij er niet aan zitten ergeren. De meeste puzzels zijn overigens leuk en goed bedacht!

Naast de vele puzzels zijn er ook een flink aantal vijanden. En er zijn 4 wapens om ze ermee te lijf te gaan. Een breekijzer waarvan ik niet eens wist dat je dat ding ook als melee wapen kan gebruiken. Omdat je er eerst een deur mee moet openbreken, dus ik dacht dat ie alleen daar voor bedoeld was. En dan zijn er nog de spijkerschieter, een gekke shotgun en een stroomstootwapen.

Ammo is er niet in overvloed en de combinatie van lastige puzzels en veel vijanden maken het best een moeilijke game. Wat ik vooral als een voordeel ervaar! Healing items zijn er misschien iets te veel. Want iedereen die elk kamertje goed doorzoekt vindt geregeld healing.

Tot slot het verhaal. Ja leuk bedacht. En net als in de RE games lekker veel dagboeken, krantjes enz enz om door te lezen voor extra info. Al denk ik wel dat een onderdeel in het verhaal heel erg voorspelbaar kan zijn! En toch nog even de graphics dan. Ik heb de game op de PS5 gespeeld en het ziet er schitterend uit!

Tormented Souls is niet alleen een machtig eerbetoon aan games als Resident Evil en Silent Hill, maar het is ook een fantastische game! Ik hoop dat er in 2024 een vervolg komt!

4,5*


avatar van JacoBaco
4,5
Ik kijk hier meer naar uit dan een GTA6

2024 gaat denk ik niet meer lukken, maar dat is niet erg, want er komt een deel 2 en dat is het belangrijkst!

avatar van Banjo
Ik krijg morgen deel 1 binnen en ik heb geen idee wat het gaat worden, maar door jouw positieve ervaring word ik misschien ook wat rijker!.

avatar van JacoBaco
4,5
Als je ook maar een beetje liefhebber bent van het oude Resident Evil en een klein beetje Silent Hill dan kan het bijna niet verkeerd gaan.

Het enige echte nadeel kunnen de puzzels zijn. Het zijn er misschien iets te veel en het niveau wisselt een beetje tussen normaal en erg lastig.

avatar van FlorisV
4,0
Koopje op Instant Gaming voor een eurootje of twee. Zit de laatste tijd volledig in de Resident Evil sferen dus laat maar komen.

avatar van FlorisV
4,0
Mooi spel hoor, elke kamer ademt die beklemmende lugubere sfeer uit en grafisch is het heel mooi met al dat gelakte hout en de lichteffecten.

Eerste kennismaking was wel wat frustrerend. Ik kwam namelijk best ver en toen ik een wapen had en de stroom herstelde dacht ik, ik ga die rolstoelgast volpompen met spijkers. Maar toen ging ik dood en bleek nog niets gesaved te zijn...da's wel hard. Voorzichtigjes overnieuw dan maar.

avatar van Sinner
FlorisV schreef:
ik ga die rolstoelgast volpompen met spijkers


Heb ik ook altijd als ik mijn maandelijkse ziekenhuis tripjes doe. Maar ik vergeet mijn spijkerpistool steeds thuis

avatar van FlorisV
4,0
Oei ik heb het nog iets van 3 keer over moeten doen. Tip is om eerst te saven voordat je gaat vechten met rolstoelgast. Je hebt maar weinig saves, maar er is in dit spel dus zeker zoiets als te zuinig zijn. En meestal is 6x schieten van afstand (blijf afstand houden ook) en dan met de koevoet afmaken de methode een griezel permanent te killen dat geldt ook voor die kruipers.

Ik raak ook snel verdwaald zoals ik mocht verwachten maar gelukkig zijn er wel kaarten.

Goede gewoonte is ook om te eindigen met spelen na een save. Want die zijn niet talrijk.

avatar van FlorisV
4,0
Afgezien van een paar frustraties een heel verslavend en tof spel. Ik heb echt een aantal keer overnieuw moeten beginnen omdat ik door moest krijgen hoe te vechten, waarbij ik toch wel vaak damage kreeg voordat ik betere wapens had. Het spel geeft je wel een dodge optie maar die is erg lastig te timen.

Er zijn een paar puzzels waarbij ik graag wat meer hints kreeg of zelfs op het verkeerde been werd gezet (de apen). Bij die sleutel die je op den duur hebt dacht ik eerst dat die maar voor 1 deur geschikt was...

Uiteraard ben ik verder vaak verdwaald maar door zo vaak rond te dolen leerde ik de omgeving ook beter kennen. Uiteindelijk is het binnen 20 uur gelukt maar ik heb wel een guide gebruikt af en toe om tijd te besparen als ik echt vastgelopen was. Zeker als je verder bent wil je niet 100 kamers nogmaals doorzoeken om te kijken of je misschien nog wat gemist had. Ergerlijk was ook dat je met de controller wel heel makkelijk een stukje van het scherm waar interactie mee mogelijk was kon missen als hij inzoomde op iets (ik noem een zekere vinger van een standbeeld die je precies moest aanraken...).

Het is een leuk spel en als je zelf iets oplost heel bevredigend. Ook als je een item hebt gekregen en meteen weet waar het waarschijnlijk voor is, wat Resident Evil natuurlijk ook had, is dat opwindend. Als je dan daarentegen werkelijk geen idee hebt waar dat item voor is, dan wordt het weer een hoop gedool met de gok dat je nog iets tegenkomt wat je gemist had tenzij je hulp zoekt.

Die tijdreis puzzels zijn wel heel cool trouwens.

Sfeer ook top. Muziek lekker dreigend. Alleen het stemmenwerk is niet erg goed, past gewoon niet genoeg bij de creepy sfeer.

Stom op het einde vond ik dat je weliswaar gestalked werd door een monster maar gewoon elke keer een deur kon ingaan om er van af te zijn...om vervolgens doodleuk weer terug te lopen. Dat was beter gedaan in Resident Evil 2 met de Tyrant.

En ik had graag de hint gekregen dat ik Anna nog moest bevrijden voordat ik het huis uitliep en de Credits gingen rollen...snap ik nu waar ik op het einde die bolt cutter voor kreeg...mja kleine smetjes op een heel goeie game toch wel.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:39 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:39 uur

Let op: In verband met copyright is het op GamesMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.