
Microsoft Flight Simulator (2020)
PC / Xbox Series X/S
Simulation / Flight
single player / online
Ontwikkeld door Asobo
Uitgegeven door Microsoft
Test je vaardigheden als piloot in talloze levensechte vliegtuigen, en vlieg naar bestemmingen over de hele wereld. Stap in de cockpit van een licht vliegtuig of een commerciële jet. Ieder vliegtuig is uitgerust met de juiste displays en instrumenten. Gedurende je vlucht krijg je te maken met tal van uitdagende omstandigheden zoals veranderlijke weersomstandigheden en vliegen in de nacht.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=TYqJALPVn0Y
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.
Deze mannen vliegen de wereld over vanuit een zelfgebouwde cockpit in huis | NU - Het laatste nieuws het eerst op NU.nl
Ook lachen dit soort mensen. Leuk als je zoveel passie voor iets hebt.
Overigens wel een genre dat min of meer zo aan het verdwijnen of verdwenen is - de combat flight sim. Ik herinner me wel nog dat ik best wel wat uurtjes in games als Falcon, F16, Stealth Fighter en met name Gunship (Helicopters) heb gestoken) destijds op de C64 / Amiga. Was best wel een populair genre.
En wat te denken van After Burner (op de Atari ST)? Was echt een klassieker. Ook nog veelvuldig gespeeld in de arcade-hal, maar nu klinkt ik echt als een ouwe l.. haha
Ok... Maar dat waren dus toch echt arcade klassiekers. De games die ik noem waren net zoals Flight Simulator echt wel simulators - eg - een hele manual om op te stijgen, vliegen en terug te landen. Opletten op je dalingshoek, snelheid, je flaps, wanneer je je landingsgestel moest uitgooien. Bijzonder uitdagend en vaak op het frustrerende af

En wat te denken van After Burner (op de Atari ST)? Was echt een klassieker. Ook nog veelvuldig gespeeld in de arcade-hal, maar nu klinkt ik echt als een ouwe l.. haha
Deze ouwe l%* heeft ook Afterburner op de AtariST gespeeld haha. Dolle pret, maar niet echt een flight sim. Overigens heb ik wel een paar originele flight sims in doos (oa F-19 Stealth Fighter, Tornado) voor de Amiga, complete dikke boekwerken zitten daarbij en vellen die je over je toetsenbord kan leggen. Impressive wel, maar niet mijn type games.

Maar ik ben dan ook geen vliegtuigpurist zoals die mensen uit mijn link.
too soon, 9/11 is nog maar pas gebeurd
Virtueel in het Vaticaan of de Eiffeltoren crashen dan maar.
Of zou dit niet kunnen, omdat Microsoft bang is voor negatieve publiciteit?
De gebieden zijn van boven duidelijk te herkennen en zien er goed uit. Maar toen ik opzoek ging naar mijn huis in almere bleek dat daar toch compleet andere gebouwen staan dan in werkelijkheid. En is de grafische pracht toch een stuk minder. Moet wel zeggen dat ik alles op medium heb staan.
Na mijn vakantie ga ik hier nog eens een dagje goed voor zitten.
Virtueel in het Vaticaan of de Eiffeltoren crashen dan maar.
Of zou dit niet kunnen, omdat Microsoft bang is voor negatieve publiciteit?
Ik heb nog niet geprobeerd om een gebouw in te vliegen, maar crashen resulteerde bij mij in een zwart scherm. Denk dat ze het op die manier redelijk inperken.
Ik zit eens op Youtube willekeurig wat video's te bekijken. Wat idioot mooi zeg. Niet normaal.
Hier vliegt iemand boven Nederland. Check ook de Waddeneilanden op het einde.

Zeker heel mooi! Maar als ik dan moet kiezen wat ik wil gamen, heb ik wel zooooo veel dingen die ik liever op zou starten

Ik ook, ga dit nooit spelen. Maar man man wat is het mooi. Ik moet wel zeggen, dat als dit op Xbox Game Pass zou staan, ik het een paar dagen zou proberen. Maar het is voor pc only.
Vliegen Over Nederland (ZO MOOI!) - Microsoft Flight Simulator 2020 - YouTube
Ik zit eens op Youtube willekeurig wat video's te bekijken. Wat idioot mooi zeg. Niet normaal.
Hier vliegt iemand boven Nederland. Check ook de Waddeneilanden op het einde.
Ja super mooi dit, helaas nog even wachten totdat die op de SeriesX komt, 2021 ergens. Dan ga ik hem zeker ff proberen en uiteraard vliegen vanaf vliegveld Eelde naar mijn woonplaats Groningen.

Zag ook al mensen op Facebook berichten plaatsen in de trend van: ‘lekker rondje wezen vliegen’, in game screenshot erbij, en mensen maar denken dat het echt is. Lol
Ik heb nog nooit een MFS gespeeld, maar dit lijkt me wel echt leuk. Ik overweeg ook een beetje om weer Gamepass te nemen.
Gamepass is beter dan ooit, zit echt voor elk wat wils in.
Zelf heb ik ook nooit tot zelden flight sims gespeeld maar omdat dit er zo indrukwekkend uit ziet wilde ik het proberen. En dankzij dit soort artikelen:
The 10 Best Locations to Visit in Microsoft Flight Simulator | PCMag ga ik nog maar wat vluchtjes maken voor de fun.
Gamepass is beter dan ooit, zit echt voor elk wat wils in.
Zelf heb ik ook nooit tot zelden flight sims gespeeld maar omdat dit er zo indrukwekkend uit ziet wilde ik het proberen. En dankzij dit soort artikelen:
The 10 Best Locations to Visit in Microsoft Flight Simulator | PCMag ga ik nog maar wat vluchtjes maken voor de fun.
Ik heb 3 van die locaties in real life bezocht

Tegelijkertijd was de ervaring vandaag voor een groot deel gelijk aan vorig jaar op de PC. De eerste keer opstarten liep hij vast. Tweede keer opstarten bleef hij hangen in de instellingen. Derde keer opstarten was een langere wachttijd alvorens ik eindelijk in het menu kwam. Om daar direct tegen een pijnpunt te lopen. De navigatie in de menu's is ellendig. Dat vond ik op de pc al, maar met een controller is het helemaal rampzalig. Het is onoverzichtelijk en een deel kan je niet eens selecteren. Een muis bood uiteindelijk uitkomst. Dus die blijft er maar bij liggen. Toen dat allemaal gelukt was eens een training opgestart. Wat ook geen succes was.
Uiteindelijk maar eens een vlucht rondom een van de aanbevolen locaties gedaan. En dat was echt genieten. Precies zoals ik het graag wilde. Mooie beelden, relaxte onderuitgezakt op de bank zitten. En genieten.
Eerste ervaring is een beetje een mixed ervaring waarbij vooral het opstart proces en de menu's storend zijn. Het daadwerkelijk vliegen is wel geweldig. Ik ga me de komende maanden nog eens vermaken met de world updates die ze uitgebracht hebben. En nog eens een poging wagen aan de trainingen.
En ja dit spelen via Gamepass is briljant. Maar dat is die service sowieso

Wat ziet dit er geweldig uit. Leuk om even over je eigen woon gebied te vliegen en de bekende hotspots op de world. Maar op lange termijn gaat mij dit niet boeien denk.
Dit is niet iets wat ik maanden zal spelen, maar de komende tijd start ik dit wel regelmatig op. Enorm rustgevend, ook met de ontspannende soundtrack.
Heb je Gamepass, dan moet je dit eigenlijk gewoon eens proberen.
Alles lijkt echt, de omgevingen zijn fotorealistisch mooi en het geeft een lekker ontspannen gevoel om een stuk te vliegen langs wereldberoemde highlights. Ik heb diverse locaties waar ik zelf ooit was als toerist in de game opgezocht en dat is echt wel leuk om te doen. Wel zijn gebieden erg mooi gemaakt zoals de Grand Canyon of grote steden, maar als je er laag over huizen vliegt zie je wel dat het door software in elkaar is gezet want dat is pixeliger, grover en random geanimeerd. Net als iedereen heb ik over mijn eigen huis heen gevlogen maar dat lijkt niet. Is ook niet erg, ik vind het nu al imponerend genoeg.
En er is ook veel DLC te downloaden, een hoop gratis zoals nieuwe locaties van bekende gebieden of steden of een erg toffe Top Gun: Maverick optie waarmee je een straaljager kan bedienen onder het plezier van de soundtrack van de film. Ik ga dit nog wel regelmatig opstarten, heel vermakelijk. Ook voor leken als mij, want de echt serieuze challenges lukken me niet. Daarvoor is dit gewoon echt te moeilijk voor me.
3.5*