menu

RuneScape (2001)

Alternatieve titels: Runescape Classic | Old School RuneScape

mijn stem
2,51 (213)
213 stemmen

PC / Macintosh / Android / Apple iOS
RPG
online

Ontwikkeld door Jagex
Uitgegeven door Jagex

Deze massive role-playing game draait om een Middeleeuws fantasiethema dat ook speelbaar is zonder te vechten, namelijk door activiteiten te ontplooien van het bakken van een pizza tot het hakken van bomen. De basis van de gameplay bestaat uit de mogelijkheid om via allerlei activiteiten ervaring te verzamelen, die leiden tot het verkrijgen van een level in alle skills. Naast het trainen van je levels zijn er ook 'quests'. Dat zijn opdrachten die vooraf zijn ingesteld. Deze opdrachten kunnen van alles inhouden: boodschappen versturen naar andere mensen, monsters doden, skills gebruiken om voorwerpen te maken, dungeons doorlopen, items zoeken en puzzels oplossen.

Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=fbq0ZojIBRw

Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.

Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.

zoeken in:
avatar van Martijn
3,0
het is een browser game, gek he dat de graphics minder zijn...

avatar van Jorge-E
5,0
Jorge-E schreef:
Omdat al die oblivion groupies 5 sterren geven.


Ik bedoelde natuurlijk Runescape

RuneScaoe is tog een Internet spelletje?? :0

avatar van Spawn NL
3,0
Link schreef:
RuneScaoe is tog een Internet spelletje?? :0


Ja, het is een browsergame

avatar van wiiplayer
0,5
tenminste een online spel wat ff leuk was

avatar van wiiplayer
0,5
wiiplayer schreef:
tenminste een online spel wat ff leuk was


2.0*** trouwens

avatar van martinstegenga
0,5
FF leuk was ja, hou het daar aub ook bij

avatar van oliver
3,0
ik heb me er wel een tijdje mee geamuseerd, maar verder niet veel speciaal
2.5

5,0
Het is een leuk spel. Dit spel draait op een Java engine, waardoor hier geen mooie graphics uit kunnen komen. Maar jullie zitten natuurlijk met jullie domme koppen bij die ps3 en die xbox360, met die 'supermooie graphics'. Maar graphics, die boeien mij niet.
Ik vind dit spel leuker dan WoW(Ik vind he, hoef je mij niet voor lopen afkraken of wat dan ook) omdat je hier skills hebt die je goed kunt uitwerken. Combat lvl is lang niet alles. Je hebt ook skills zoals Crafting(Dingen maken), Smithing(Dingen smeden), Woodcutting(Hout hakken dus). En er zijn 23 skills. Er is altijd genoeg te doen. Het is een gratis spel, tot je verder wilt(In het land en meer skills kunnen trainen). Er zit geen limiet op als je niet betaalt tot welk lvl je kunt. Dat vind ik mooi. Mjah, geilen jullie maar lekker op mooie graphics enz. I don't care. Ik vind dit een goed spel.

Martin, net alsof Counter Strike zulke mooie graphics heeft. lol

3,0
3* voor een spel wat gratis is. Makkelijk toegangelijk voor iedereen.

Ik hoor jullie alleen klagen maar ik denk dat dit spel JUIST goed is. Het gaat bij mij hier echt niet om grafics maar je bent altijd bezig. Ok, GW of WoW is natuurlijk veel beter maar daar betaal je voor. Met Runescape kan je gewoon lekker gratis spelen. Ik vind het geen ramp dat het er zo uit ziet(of zag).

Speel het inmiddels zelf niet meer maar er was altijd wat te doen. Mensen dood maken in de wildernis, smithing, mining, een leuk aantal quests, fishing en zoals eerder aangegeven nog wat meer skills, betalende spelers hebben er meer.

De game wordt ook regelmatig geupdate wat ik ook wel grappig vind.

Leuk gratis spel.

avatar van Bart Tönjann
Lol, heel wat spelers van dit spel worden bij mij op school in pek en veren de klas uit gedragen, bij wijze van. Hele heftige discussies waren er, of dit spel nou wel of niet 'cool' was. Spel lijkt mij wel leuk, al zou ik er niet zou gauw aan beginnen.

avatar van UndahCovah
4,0
Ik heb me hier wel een tijdje mee geamuseerd. Ik speelde dit spel destijds met een groep vrienden. Als je met z'n allen gaat levelen, trainen enz. dan is het best een leuk spel. Mijn vrienden speelden het zo veel dat ze het op een gegeven moment niet meer leuk vonden, ik ben toen nog even door gegaan. Ik heb ongeveer 2 jaar f2p gedaan en 1 jaar p2p.

Als het je mocht interreseren, mijn spelersnaam was 'UndahCovah'. Ik heb nog steeds aardig goede stats (total level 1471 bijvoorbeeld). Ik was ook behoorlijk rijk, dikke 30 miljoen waren al mijn spullen bij elkaar waard.

Als je member bent is dit spel aardig leuk. Er zijn veel skills die je kunt trainen. Aangezien er ook een hoop mini-games in het spel zitten (zoals bijvoorbeeld Castlwars, Pest Control, ...) kun je nog best afwisselen in dit spel. Als je niet verder komt dan alleen het non-member gedeelte dan is het inderdaad een vrij saai spel. Ik heb het meest genoten van de questen (ik had ook de quest-cape). Er zitten zoveel questen tussen waarin hele leuke verhaallijnen zitten. Ik heb ook enorm genoten van de humor die in bepaalde questen zitten. Bijvoorbeeld de quest 'Cold War', over pinguins die plannen hebben om de wereld over te nemen. Geweldig, de meest flauwe en briljante grappen werden erin gemaakt.

De graphics zijn natuurlijk erg lelijk, dat zal iedereen toegeven. Maar los van de graphics bied dit spel alles wat een MMORPG je moet bieden. Afwisseling, spanning, humor, skills trainen en een enorme wereld waar je echt te veel in kan doen.

Ik ben nu gestopt omdat ik hoorde dat je je account + geld voor cash kan verkopen, mijn account schijnt bijna 200 eutjes waard te zijn, die laat ik niet liggen (ook als is het illigaal)

2,0
Klopt, ze worden op school al neergestoken om wat virtuele centen.

avatar van Spawn NL
3,0
Goodfella_90 schreef:
Klopt, ze worden op school al neergestoken om wat virtuele centen.


Ja er is laatst een jonge afgetuigd voor dit spel...
Redelijk kansloos natuurlijk allemaal, maarja van die mensen blijf je houden natuurlijk.

Relax
Spawn NL schreef:
(quote)


Ja er is laatst een jonge afgetuigd voor dit spel...
Redelijk kansloos natuurlijk allemaal, maarja van die mensen blijf je houden natuurlijk.


Ahahaha

4,0
4.0

Heb zelf dit spel zo'n 3 jaar gespeelt en heb me heel goed vermaakt. Na 3 jaar is mijn account gehackt en mee gestopt. In het begin met 3 vrienden gespeelt, later in enkele clans gezeten, waarvan ik de namen maar niet ga noemen. Had een redelijke account als zeg ik het zelf.

Vooral op een hoger level wordt het leuk. De clanworld is dan namelijk heel belangrijk.

%%%%%%
Pfffff wat een rot online spel vind ik persoonlijk.De graficks zien er niet uit.En als ze al mensen inelkaar slaan voor dit 1 ster

avatar van 7higer7
0,5
wat een k*t game het is zonder meer de slechtste internet game en gewone game die ooit gemaakt is de game ziet er niet uit en ik snap niet dat mensen er verslaafd aan kunnen worden
0,5 *

avatar van wiiplayer
0,5
7higer7 schreef:
wat een k*t game het is zonder meer de slechtste internet game en gewone game die ooit gemaakt is de game ziet er niet uit en ik snap niet dat mensen er verslaafd aan kunnen worden
0,5 *


dat snap ik ook niet , en bij WOW snap ik het al helemaal niet

avatar van 7higer7
0,5
wiiplayer schreef:
(quote)


dat snap ik ook niet , en bij WOW snap ik het al helemaal niet

bij WoW is het streven naar de beste items en de lvl 70 het geval
bij runescape zal dat ook wel zo zyn alleen dat spel is ook nogeens spuuglelijk en als je een goed item heb dan zie je het niej eens bij je poppetje dus vandaar

avatar van Martijn
3,0
Het kan dan wel spuuglelijk zijn, (de oude engine vond ik veel leuker) maar het gaat uiteindelijk om de gameplay, en die zit echt wel goed, nu met alle echte mmorpgs is het misschien wat achterhaald maar een paar jaar terug was dit geweldig.

avatar van Jim Carrey
0,5
Eerlijk gezegd vind ik dat het spel beter kan ik speel véél liever andere spellen dan deze maar ja toch wel leuk om één keertje te spelen als je echt niks te doen hebt maar na een 2e keer vind ik het spel niet meer leuk en steek ik mijn tijd liever in andere dingen!

1.5*

avatar van Ansem
3,5
In het begin nogal saai, maar als je het spel eenmaal beter doorhebt is het wel tof.
Vooral het PK'en (Player Killing) in een groepje is leuk.

3.5*

avatar van equalizersound
0,5
ik heb veel vrienden en familie die heer echt verslaafd aan zijn en ik vind er niks aan het is teneerste erg lelijk en ik vind het gewoon saai

Een paar jaar geleden speelde iedereen van mijn leeftijd dit. Toen vond ik het ook wel tof, maar nu vind ik het niks meer aan; het ziet er afschuwelijk uit en het verveelt de eerste minuut al.
Ook dom dat als je niet voor de game betaalde (wat ik dus niet deed) je al snel niks nieuws meer kon.
Ik vind het nog knap van mezelf dat ik dit ooit tot level 72 heb volgehouden.

avatar van WeZet
1,0
Een game die totaal niet verhaalgedreven is, maar af an toe wel leuk is.

MAar daarom vindt ik neit dat het de naam game, of MMORPG mag dragen, omdat het zo in je internetbrowser te spelen is!

***1.0*** Voor de af en toe leuke momenten.

avatar van Martijn
3,0
WeZet schreef:
Een game die totaal niet verhaalgedreven is, maar af an toe wel leuk is.

MAar daarom vindt ik neit dat het de naam game, of MMORPG mag dragen, omdat het zo in je internetbrowser te spelen is!

***1.0*** Voor de af en toe leuke momenten.


MMORPG betekent letterlijk Massive Multiplayer Online Role Playing Game. Waar ontdek jij de woorden mag niet in een browser gespeeld worden? Het voldoet aan alle eisen.

Het lijkt wel of mensen zich er voor schamen dat ze dit gespeeld hebben, of dat ze dit spel niet stoer vinden en daarom een laag cijfer gaan geven.

avatar van Spawn NL
3,0
Martijn schreef:
(quote)


MMORPG betekent letterlijk Massive Multiplayer Online Role Playing Game. Waar ontdek jij de woorden mag niet in een browser gespeeld worden? Het voldoet aan alle eisen.

Het lijkt wel of mensen zich er voor schamen dat ze dit gespeeld hebben, of dat ze dit spel niet stoer vinden en daarom een laag cijfer gaan geven.


ik krijg precies hetzelfde gevoel.

avatar van WeZet
1,0
Martijn schreef:
(quote)


MMORPG betekent letterlijk Massive Multiplayer Online Role Playing Game. Waar ontdek jij de woorden mag niet in een browser gespeeld worden? Het voldoet aan alle eisen.

Het lijkt wel of mensen zich er voor schamen dat ze dit gespeeld hebben, of dat ze dit spel niet stoer vinden en daarom een laag cijfer gaan geven.


Ga mij vooral geen game/hardware/internet termen uitleggen want als ik je daar uitleg over moet geven kan je nog wel eens van een koude kermis thuis komen

avatar van UndahCovah
4,0
WeZet schreef:
(quote)


Ga mij vooral geen game/hardware/internet termen uitleggen want als ik je daar uitleg over moet geven kan je nog wel eens van een koude kermis thuis komen


Wat bedoel je daar nou weer mee? Hij legt jou wat uit en jij zegt dat het niet moet. Vervolgens zeg je dat als jij uitleg hier over gaat geven dat we dan van een koude kermis thuiskomen. Wat wil je dan? Dat wij je geen uitleg geven omdat je het zelf allemaal zo goed weet? Wil je dat wij je juist wel uitleg geven?

Kennelijk heb je niet goed begrepen wat een MMORPG is. Als je dat wel had begrepen dan had je beamend dat Runescape inderdaad een MMORPG is. Dus er is niets verkeerds aan dat Martijn jou uitlegtdwat het precies betekend

Gast
geplaatst: vandaag om 17:45 uur

geplaatst: vandaag om 17:45 uur

Let op: In verband met copyright is het op GamesMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.