Far Cry 5 (2018)
PC / PlayStation 4 / Xbox One / Google Stadia
Shooter
single player / online
Ontwikkeld door Ubisoft
Uitgegeven door Ubisoft
Wanneer je je bevindt in het vijandige Hope County, Montana - en al het contact met de buitenwereld is verbroken - dien je het noodgedwongen op te nemen tegen een wapengekke en gewelddadige sekte. Deze sekte, Eden's Gate genaamd, heeft het gehele gebied rondom Hope County ingelijfd, en duldt geen ongewenste gasten. De enige manier om aan deze nachtmerrie te ontsnappen lijkt het omleggen van de zelfbenoemde profeet: vader Joseph Seed.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=gLuf-BzHCQs
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.
Vanwege het visuele gedeelte van de game pers ik er nog met moeite een kleine voldoende uit.
3*
Ajax&Litmanen1: Wel de main story missies uitgespeeld en de 4 eind bossess verslagen? Die vond ik verreweg het tofst om te doen. Bepaalde main/side missies waren overigens ook wel erg tof/grappig met interessante/grappige karakters. Al het andere is idd typisch Ubisoft waarvan ik me kan voorstellen dat het wat too much is en ergernis op roept. Zelf had ik geen probleem met de afstanden op de kaarten, fast travel mogelijk ten overvloed. Erg vaak doodgaan herken ik ook niet, kwestie van snel de juiste perks unlocken, goede wapen layout samenstellen, partners activeren, veel stealth/gevarieerd te werk gaan en ook niet je potions vergeten als het echt spannend wordt (damage boost, health boost, etc..).
Nee, niet volledig uitgespeeld. Kon het niet meer opbrengen. Wel voldoende gespeeld voor mijn review.
Ik ben wel eerlijk, ik hoef niet zo extreem veel vrijheid bij shooters als je hier krijgt. Dat past wat mij betreft beter bij andere gamegenres.
Ik snap dat mensen die wel leuke games vinden, maar ik ben klaar met Ubisoft. Elke keer weer een cadeautje in dezelfde doos.
Maar als Ubisoft ergens toch goed in is, dan is het het neerzetten van een visueel prachtig gedetailleerde, levendige en immersieve wereld/setting. De rurale Amerikaanse setting is echt enorm sfeervol en wist me op momenten helemaal in het spel te zuigen. Het heeft een bijna ontspannende werking om na een actievolle quest even de bossen in te trekken, wat van de prachtige landschappen op te vangen en op wat dieren te jagen. Ze hebben het zelfs voor elkaar gekregen om nota bene het vissen nog enigszins leuk en uitdagend te maken. Voor mensen die gewoon een hersenloze, lineaire shooter willen die je alles op een presenteerblaadje aanreikt zal dit misschien minder aantrekkelijk zijn, maar ik ben zelf gek op zo'n grootse open-wereld waarin van alles te doen valt. Ook de side-quests en de wijze waarop deze geïntegreerd zijn vond ik een stuk interessanter dan in de voorgaande Far Cry delen. Het voelt allemaal wat vrijer en natuurlijker aan, zonder heel erg in één richting geduwd te worden.
Ook de lichte RPG elementen die geïntroduceerd worden kan ik persoonlijk wel smaken, al is dat ook weer iets persoonlijks. Heb dan ook niet zo'n moeite met het gebrek aan persoonlijkheid/stemwerk van de protagonist, vond dat eigenlijk juist een minpunt aan bijvoorbeeld Far Cry 3. Daar had ik het gevoel alsof ik echt puur een lineair script aan het afspelen was, ik hou er juist wel van als je zelf je eigen fantasie kunt in bepaalde dingen kunt leggen. Hoop dan ook dat Ubi nog eens de stap naar full-blown RPG terrein durft te zetten met deze franchise.
Absoluut geen perfecte game, maar de sfeer/setting overschaduwd voor mij de meeste minpunten. Wat mij betreft de eerste Far Cry (misschien deel 2 uitgezonderd) die het open-world aspect echt vol omarmt. Deel 3 en 4 zijn toch meer story first. 4*
Ik geef toe, ik heb een zwak voor de usa. Het is daardoor dat deze Far Cry op mijn radar is verschenen. Ik heb er nooit een andere gespeeld dus ik kan niet vergelijken.
Er zit wel wat herhaling in sommige missies maar dat heb je wel vaker bij open wereld games.
Wel regelmatig vreemde bugs. Bvb een missie die ik al gedaan had maar die bleef verschijnen op de map, een item dat je moet pakken maar waar je niet bij kan door een onzichtbare muur, personages die vastzitten in muren,.... een jaartje meer werk had misschien geen overbodige luxe geweest.
Het spel haalt misschien niet het niveau van een Red Dead Redemption en de personages hebben weinig diepgang (het hoofdpersonage zegt zelfs geen woord) MAAR ik heb er met volle teugen van genoten.
Extra thumbs op voor de grave intro, die tot een van mijn favorieten hoort (The Last of us is voor mij nog steeds onklopbaar).
Grootste nadeel vind ik dat je vrij snel aan max resistance points zit en na verslaan van de bosses er eigenlijk weinig interessants meer te doen is.
4.0
En daarna voor forse korting te koop (85% eraf op de PC-versie).
Grafisch is het bizar goed voor een game die al zo oud is. Dat is natuurlijk het Ubisoft concept, maar goed, het moet gezegd. Het landschap is prachtig om doorheen te lopen.
Maar toch. Achteraf voelt de game als een supersized McDonald's maaltijd; lekker op het moment maar achteraf voel je je best vies.
Ja, het knalt lekker weg en er zitten een aantal momenten in dat het niveau omhoog gaat. Maar overall is zo duidelijk te zien dat de developers gigantisch worden beperkt in hun creativiteit. Als je een beetje serieus kijkt dan slaat het verhaal nergens op, het is een herhaling van zetten, zoals bijvoorbeeld het hele gedoe met 'the Bliss':
De hoofdschurk heeft ook maar één standje en het einde vond ik al helemaal niks; quasi-diepzinnig en totale nonsens.
Uiteindelijk is de game net niks: geen topper qua stealth, geen topper qua shooter, geen topper qua personages en al helemaal geen topper qua verhaal. Er is niks wat de game echt next level of zelfs een klassieker zou maken. Het is uitmelken ten top en symbolisch voor de haat van gamers naar Ubisoft. Zouden de developers de vrije hand krijgen en de tijd dan zouden alle far cry games klassiekers zijn; nu is het een melkkoe met middelmatige melk.
Grafisch is het bizar goed voor een game die al zo oud is.
Ach, er verandert de laatste tien jaar vrij weinig op grafisch gebied. Ben zelf bezig met Mad Max uit 2016 en die oogt nog steeds super. 2018 is trouwens het jaar van Red Dead Redemption 2, nog altijd een van de mooiste games ooit gemaakt.
Ach, er verandert de laatste tien jaar vrij weinig op grafisch gebied. Ben zelf bezig met Mad Max uit 2016 en die oogt nog steeds super. 2018 is trouwens het jaar van Red Dead Redemption 2, nog altijd een van de mooiste games ooit gemaakt.
Nou, er gebeurd grafisch nog steeds genoeg (wellicht meer in details zoals gezichten en minder in omgeving) en daarnaast moet je ook het budget en de kunde hebben om dit grafisch uit de grond te kunnen stampen; ik heb ps5 games gespeeld die er grafisch minder uitzagen dan dit. Ubisoft geeft er overduidelijk prioriteit aan, ik gok omdat dit commercieel slim is. RDR2 is inderdaad ook voor mij nog steeds één van de best looking games ooit.
