
Resident Evil VII: Biohazard (2017)
Alternatieve titel: Biohazard 7: Resident Evil
PC / PlayStation 4 / Xbox One / Nintendo Switch / PlayStation VR
/ PlayStation 5 / Xbox Series X/S / Macintosh / Apple iOS
Action / Shooter
single player
Ontwikkeld door Capcom
Uitgegeven door Capcom
Kruip in de huid van Ethan, een man die op zoek is naar zijn vrouw in een verlaten herenhuis. Tijdens zijn zoektocht maakt Ethan gebruik van geweren, vlammenwerpers, kettingzagen en explosief wapentuig om de mutanten die zijn pad kruisen, een kopje kleiner te maken. Dit gaat gepaard met de nodige gore, zoals we gewend zijn van de Resident Evil-games. Het spel laat zich besturen vanuit een first-person perspectief, waardoor je een stuk dichter op de actie zit dan in voorgaande delen.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=W1OUs3HwIuo
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.
Ontiegelijk vet gedaan, mooie graphics en creapy sfeertje.
Speel met 7.1 headset, lichtjes uit en the horror is on!
Deze game is freaking scary! Ben me al een paar keer de pleuris geschrokken.
Ontiegelijk vet gedaan, mooie graphics en creapy sfeertje.
Speel met 7.1 headset, lichtjes uit en the horror is on!
Heb je de VR-versie gespeeld of de gewone versie? Ik weet niet op ik de VR-versie durf te spelen. Ik heb alvast de ambulance gebeld voor een aantal hartverzakkingen.

Deze game is freaking scary! Ben me al een paar keer de pleuris geschrokken.
Ontiegelijk vet gedaan, mooie graphics en creapy sfeertje.
Speel met 7.1 headset, lichtjes uit en the horror is on!
Goed om te horen.
Ik heb gister alvast een tritton 7.1 headset voor me xbox gehaald en eigenlijk alleen voor dit spel XD.
Ga hem vanmiddag ophalen. Ben echt super benieuwd.
Laat de horrorrrrrrr maar komen. ?
Heb je de VR-versie gespeeld of de gewone versie? Ik weet niet op ik de VR-versie durf te spelen. Ik heb alvast de ambulance gebeld voor een aantal hartverzakkingen.

Ik speel op xbox. Dus geen VR, maar als ik die optie had, dan had ik dat niet gedaan LOL Kan me hart echt niet aan!
Ik vind alleen de voice acting wat slapjes. Hoofdpersoon maakt de meest zieke dingen mee en reageert dan alsof hij zijn moeder aan de telefoon heeft.
Ik vind alleen de voice acting wat slapjes. Hoofdpersoon maakt de meest zieke dingen mee en reageert dan alsof hij zijn moeder aan de telefoon heeft.
Ben zo onwijs benieuwd

Nog even een vraagje:( misschien een beetje een dom vraagje)
Maar ik heb bij m'n editie dlc gehad van extra wapens als het goed is. Is dit dan verstandig om gelijk de code in te voeren voor het spelen van het spel of ergens midden in de game??
Hij is bruut hoor. Doet mij denken aan Outlast maar dan aan de anabolen.. Heel beklemmend sfeertje, constant op je hoede moeten zijn, relatief weinig ammo en health. .
Jaa... Outlast maar dan met wapens! dat klinkt heel goed..
Ik voelde weer de spanning van 20 jaar geleden.
Het eerste uur was heftig. Het zorgde ervoor dat ik die avond niet meer verder wilde spelen omdat het echt freaky was.
Richting het einde iets minder horror, maar nog steeds geweldig.
De eindbaas was makkelijker dan de overige bosses maar is niet erg.
Bij de twist heb ik deze keer voor Mia gekozen wat resulteerde in een goede afloop.
Wat ik ook erg leuk vond waren de knipogen naar het origineel met aan het einde de soldaat die Chris Redfield blijkt te zijn.
Al met al een goede game die 5 en 6 overtreft.
De graphics zijn erg goed gedaan naar mijn mening, je zult regelmatig wat slechte textures tegenkomen, maar door de extreem realistische lichtval en kleurgebruik valt dit nauwelijks op en heb je het idee door een zeer realistische wereld te lopen. Het is dus zeker niet overal perfect afgewerkt, maar de imperfecties doen niks af aan en de ervaring en dat is natuurlijk waar het om gaat.
De gameplay is ook erg goed bevallen, je hebt in het begin het gevoel dat het erg scripted is, maar je merkt na een tijdje dat je toch voldoende vrijheid hebt. In het begin ben je erg underpowered ondanks dat dit verder in de game minder wordt blijft het toch een uitdaging om te overleven en je beperkte uitrusting optimaal te benutten. Het lopen en schieten gaat lekker traag en een beetje klungelig waardoor gevechten extra spannend worden.
Dat de game naarmate het einde nadert minder eng wordt is zeker waar, maar dat is logisch, zo is vrijwel iedere horrorfilm op het moment dat het duidelijk is wat er afspeelt en er manieren in zicht komen voor de hoofdrolspeler om te overleven minder eng. Ondanks het meer actiegerichte einde blijft er naar mijn mening toch voldoende van de nare atmosfeer overeind en sluit het waardig af.
Het enige minpuntje vind ik de niet zo originele vijanden (zwarte blobmonsters) maar dat deed voor mij nauwelijks af aan de totale ervaring.
Ik denk voor wat vlottere spelers die toch niet overal doorheen rushen en wat moeite doen dingen uit te zoeken dat je al snel meer als 10 uur speelt.
Ik geniet echt van deze game!!
Ik heb de demo's in VR gespeeld via een vriend en dat was inderdaad gruwelijk intens! Hij speelt inmiddels de volledige versie en hij liet mij vorige week al weten hoe fantastisch spannend deze game in VR is. Ik ben vorige week begonnen met de normale versie en hoewel de game echt goed is, mis ik wel de VR ervaring.
Ik heb gisteravond die enge moeder verslagen en ik zal wel halverwege zijn nu zo'n beetje. Vanavond weer lekker verder griezelen. Gelukkig zijn de dagen nog vrij kort en is het 19:00 sowieso al helemaal donker buiten.

Toen ik hoorde dat Resident Evil weer een survival horror zou worden, wist ik meteen dat ik deze game moest hebben. Vorige week gehaald en er zo'n 15 uur over gedaan.
Lekker smerige sfeer dat mij toch deed denken aan de eerste drie versies van Resident Evil.
Ik vond het een erg goed spannend spel, maar toch miste ik wel wat diversiteit. Toch heb ik er enorm van genoten, enkel het laatste stuk vond ik wat minder.
Toch een mooie 4*

En jij zei op 6 februari: ik ben nu denk halverwege en de volgende dag speel je de game al uit. Zat je misschien al op 3/4 of heb je de volgende dag de hele dag zitten spelen?
De game bevalt mij tot nu toe erg goed en het voelt absoluut weer als survival horror! Ik moet zuinig zijn met kogels en ieder kastje, lade enz. maak ik open in de hoop dat er iets bruikbaars inzit. Resident Evil 1 was vrij baanbrekend in 1996 en het heeft ongetwijfeld vele game ontwikkelaars geïnspireerd. Grappig om te zien hoe Resident Evil zich weer heeft laten inspireren door andere horrorgames. Naar mijn idee hebben de makers van RE7 overduidelijk goed gekeken naar games als bijvoorbeeld Outlast. Sowieso is het na 8 delen (Resident Evil Zero en Code Veronica reken ik ook mee) First-Person geworden. En in Outlast loopt er ook steeds 1 specifieke essentiële vijand rond waarvoor je je moet verstoppen. In RE7 loopt er ook steeds 1 rond. Totdat je hem of haar verslaat, dan komt de volgende weer. In Outlast kun je je alleen verstoppen natuurlijk. In RE7 kun je ze nog een aantal keren tijdelijk uitschakelen door 40 kogels in zijn of haar kop te schieten.


Ik ben gisteravond gestopt na de Happy birthday cake tape -marco-.

En jij zei op 6 februari: ik ben nu denk halverwege en de volgende dag speel je de game al uit. Zat je misschien al op 3/4 of heb je de volgende dag de hele dag zitten spelen?
Dag erna was ik vrij en idd in de ochtend (11.00) begonnen en begin avond (19.30) speelde ik hem uit

Enjoy, ik vind het een hele vette ervaring/game!
Resident Evil 7 is ook geen meesterwerk, maar daar ging ik ook al vanuit. RE7 is wel bijna precies zoals ik hoopte. En de game heeft uiteraard dus wat nadelen. De game begint uitstekend en houd dit niveau lang vast. Totdat je op ongeveer 3/4 van de game naar een groot scheepswrak gaat. Het is verre van slecht, maar het was het net niet voor mij. De game begint dus erg goed met een heerlijke Bayou/Texas Chainsaw Massacre vibe. En soms moest ik zelfs aan Evil Dead denken.

En ander nadeel is dat vooral bij bossfights het vechten niet helemaal lekker gaat. En daarnaast is het vaak hetzelfde en dus wat eentonig. En 1 boss vind ik zelfs ronduit dom en misplaatst! Maar verder echt genoten hoor en eindelijk weer ouderwets sleuteltjes zoeken om deuren te kunnen openen. En de schaduwpuzzels (geen idee hoe ik het anders moet noemen) vind ik trouwens erg origineel!
En hele dikke 4*
P.S. In VR had ik deze game denk ik zeker wel een 4,5* gegeven.

De Platinum is binnen en toch maar een 0,5* verhoogd, want deze game op Madhouse, is toch wel een fantastische uitdaging/ervaring!
Ik durf het spel nog steeds niet te spelen in VR. Het is zo beklemmend en ik ben echt bang dat ik me een hartverzakking schrik. Ben niet meer de jongste.... (48)


Ik durf het spel nog steeds niet te spelen in VR. Het is zo beklemmend en ik ben echt bang dat ik me een hartverzakking schrik. Ben niet meer de jongste.... (48)


En jij bedankt voor het compliment mijnheer Peter.

Een goede vriend van mij (37 jaar) zit met hetzelfde probleem.


En dan deze game op Madhouse in VR. Ik denk dat ik gek word!

Naast schieten is puzzelen een gameplay element dat op de voorgrond staat. De puzzels vond ik nooit te moeilijk of te makkelijk: er worden voldoende hints gegeven voor welke richting je moet zoeken naar belangrijke objecten, maar er wordt ook regelmatig verwacht dat je out of the box oplossingen bedenkt voor problemen waar je tegenaan loopt.
Grafisch is dit een ijzersterke game. Het grimmige huis is levendige en realistisch vormgegeven, wat de onplezierige dingen die je daar aantreft des te spannender maakt. Zeker in het donker is dit een spannende game om te spelen en er waren meerdere momenten waarin ik moeite had door een kamer te lopen, uit angst voor wat er om de hoek kon staan. Overigens is Resident Evil 7 één van de goorste games die ik ooit heb gespeeld. Je treft regelmatig bloederige, smerige en schokkende dingen aan waardoor ik de game sterk afraad voor wie slecht tegen bloed kan. Ikzelf vind het passen bij de sfeervolle horrorsetting en voor mij ging de game nergens te ver, maar ik kan me voorstellen dat het voor sommige onprettig kan zijn.
Waar RE7 niet goed uit de verf komt is dat het verhaal zwak is en bij de laatste 2 uur vond ik de gameplay minder worden. Een slecht verhaal is iets wat je bij alle RE games kunt verwachten, maar dat neemt niet weg dat de keuzes van de personages zo dusdanig onlogisch & geforceerd voelde dat ik regelmatig erom kon lachen. Voornamelijk de nonchalante reactie van Ethan kon voor onbedoeld humoristische momenten zorgen. Op een bepaald punt is er een keuze moment in het verhaal, maar dit is een broodmagere keuze die weinig invloed heeft op het geheel. Wat het verhaal wel goed doet is dat er meerdere mysteries zijn waar ik het antwoord op wou weten; zelfs al waren de personages niet diepgaand, de game liet me afvragen waar het naar opbouwde waardoor ik met nieuwsgierigheid de cutscenes bekeek.
Rond de laatste twee uur kwam er een lange sequentie die mij onnodig leek en mij deels uit de spanning haalde. Ook had ik rond dit punt zoveel munitie en kwamen er zoveel vijanden dat de spanning deels vanaf ging.
Als je een liefhebber bent van de oude Resident Evil games of het horrorgenre over het algemeen dan is dit zeker een aanrader te proberen!
4/4,5*
Naast dat ik een erg groot film en serie fan ben game ik ook behoorlijk wat, maar eigenlijk plaats ik nooit een stem of iets dergelijks. Ik heb behoorlijk wat games gespeeld de afgelopen jaren en het is ook alweer een tijd geleden dat ik hier een stem heb gezet.
Nadat ik RE7 gister had uitgespeeld moet ik toch echt even een stem uitbrengen.
Man, wat een heerlijke game is dit.
Ik heb de game aangeschaft in dezelfde tijd dat ik ook een 7.1 headset had gekocht. Dat is dus dubbel genieten met zo'n fantastische horror game als dit.

Wat vele hier al zeggen is het eerste helft van de game zeker het spannends, hierna word het qua spanning misschien iets minder maar dit mocht te pret zeker niet drukken. Ik heb echt elke minuut genoten van de game. Juist na het spannende eerste helft ( de spanning is er zeker de gehele game aanwezig maar in wat mindere mate ) komt wat meer actie in de game, meer wapens meer eniemies etc. wat ik eigenlijk wat goed vond gedaan, van allebei wat.
Ik was zo benieuwd hoe het ging eindigen en hoe het verhaal zou gaan lopen en ik moet zeggen dat ik ook zeker niet teleurgesteld ben.

Ik vond het heel vet in elkaar gezet, ondanks dat niet echt alles voor mij helemaal duidelijk is, bijv. Op het eind kom je erachter dat Eveline ook de oude vrouw is die je in de game de hele tijd in de rolstoel ziet zitten. Ik bedacht toen hoe kan ze opeens zo oud geworden zijn? Totdat ik even ging terug denken en een note waarin stond ( als ik het goed heb tenminste ) dat ze door het experiment snel verouderde. Heb ik dit goed?? En daarnaast: hoe zit het met lucas??? was hij nou ook infected en had Eveline nou ook controle over hem en waar is hij uiteindelijk gebleven? Je ziet op het eind niks meer van hem.
Maar goed, laat ik gewoon zeggen dat ik me echt fantastisch vermaakt heb. Ik hoop echt dat er veel meer van dit soort games zullen uitkomen.
Een absolute dikke 4,0*
Vanaf nu hoop ik ook weer meer m'n stemmen bij te gaan houden .