menu
poster

The Yawhg (2013)

mijn stem
3,50 (4)
4 stemmen

PC
RPG
single player / multi player

Ontwikkeld door Damian Sommer en Emily Carroll
Uitgegeven door Damian Sommer

The Yawgh is een game waar één tot vier spelers door middel van keuzes zijn eigen avontuur creëert. Elke speelbeurt wordt er een willekeurig verhaal gegenereerd op basis van de keuzes van de speler. De kwaadaardige Yawgh staat op het punt van haar terugkeer, maar hoe dit de keuzes van de lokale bevolking zal beïnvloeden en wat er daadwerkelijk zal gebeuren wanneer de Yawgh arriveert, is de vraag.

Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=SkQmsuIK7cM

Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.

Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.

zoeken in:
avatar van threeohthree
4,0
Kort maar krachtig,

The Yawgh is een extreem korte choose your own adventure game die in tegenstelling tot menig andere game binnen het genre een blij, droevig, maar bovenal een tevreden gevoel meegeeft. Natuurlijk heeft dat voor mij vooral te maken met de eerder genoemde korte speelduur (15 tot 30 minuten per playthrough), maar The Yawgh weet desondanks toch indruk te maken door middel van het simplistische maar erg krachtige verhaal.

Een verhaal dat absoluut geenszins breed gesponnen is, maar wel eentje die weerspiegeld hoe belangrijk keuzes kunnen zijn. Nu blijven de meeste gevolgen natuurlijk kunstmatig, en heeft niet elke skill misschien direct de impact die men verwacht, maar het uiteindelijke resultaat (net als bij bv een The Walking Dead), erg bevredigend.

Ik wil met die vergelijking niemand op het verkeerde been zetten, want de opzet van The Yawhg, is vele malen simpeler, want hier wordt enkel gebruik gemaakt van de pijltjestoetsen. Desalniettemin zijn er voldoende mogelijkheden binnen een procedurally generated playthrough.

9 euro is denk ik wel wat aan de hoge kant voor een game die uiteindelijk voor mij een houdbaarheidsdatum van 6 playthroughs en 115 minuten had, maar in een Steam sale of voor fans van het genre, is het absoluut de moeite waard.

4*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 18:05 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 18:05 uur

Let op: In verband met copyright is het op GamesMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.