Disney's Aladdin (1993)
Sega Mega Drive/Genesis / Commodore Amiga / Nintendo Entertainment System / PC / Game Boy / Game Boy Color / Macintosh / Nintendo Switch / PlayStation 4 / Xbox One
Platform
single player
Ontwikkeld door Virgin
Uitgegeven door Disney, Sega, THQ en Virgin
Jafar heeft de sultan betoverd en is van plan om met de dochter van de sultan, prinses Jasmine, te trouwen. De enige die hem tegen kan houden is Aladdin. Hij moet daarvoor de straten en daken van de stad Agrabah, de Cave of Wonders en de kerker van de sultan trotseren, om uiteindelijk de confrontatie met Jafar aan te gaan in diens paleis.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=sBYpxAZ1g6g
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.
Wat moet Aladdin bijvoorbeeld met een zwaard.

Kijk, dat zijn leuke nieuwtjes. Ervan uitgaande dat ze zich op de SNES versie richten ben ik zeker geïnteresseerd in deze bundel met Lion King als leuk extraatje, vroeger ook wel eens gespeeld maar nooit in bezit gehad en is dan ook weinig van blijven hangen.
Aladdin echter ken ik voor het leven van achter naar voor, paar jaar terug zelfs op de telefoon nog eenmaal uitgespeeld. Het is een heerlijk subtiel golvend geestelijk genoegdoening platformer die zeer zeker binnen een paar uurtjes eventjes weder wegspeelt als alweer die welbekende corpulente borst voluptueus in vibrato meedeinend op het ruisend ritme van een uitzinnige wind
glimpend in het zachte zicht van aangenaam glinsterend najaarszonlicht.
Toppertje.
Dus ja lama lekker komme.
Lijkt er toch op dat net de SNES versie er niet bij zit. Was er gister al een beetje bang voor toen duidelijk werd dat die versie als enige door Capcom is gemaakt en de rest door Virgin. Het gaat dus om de Virgin games. Maakt deze collectie voor mij gelijk een stuk minder interessant.
Met al die andere heb ik eigenlijk niks, amper tot nooit gespeeld dus nul nostalgie neigingen.
Rest mij weinig anders dan mij te richten op alle andere leuke sidescrollers hedendaags beschikbaar of op dit moment reeds in mijn bezit verkerend zelfs:

Dus dat ging ik sowieso al niet doen.
De collectie is inmiddels verkrijgbaar en met vijfendertig euro niet direct sympathiek geprijsd.
Dus dat ging ik sowieso al niet doen.
Idd te duur, toch gehaald uit nostalgisch oogpunt. Al even gespeeld, jammer dat de Amiga muziek er niet in zit (wat toch echt beter is dan de mega drive muziek die er nu in zit volgens mij) maar overall prima gedaan lijkt het.
De collectie is inmiddels verkrijgbaar en met vijfendertig euro niet direct sympathiek geprijsd.
Dus dat ging ik sowieso al niet doen.
Hahaha echt? Wat schandalig zeg. Een opgepoetste versie van twee stokoude games voor zoveel geld verkopen. Het is te hopen dat mensen dit lekker laten liggen. Dit hoor je voor 5 Euro per game als download aan te bieden in de Nintendoshop.
Het is leuk om langs allerlei gebieden van de film te lopen en varianten van de bekende deuntjes te horen. De graphics met vloeiende animaties zitten goed in elkaar, voor de tijd waarin het uitkwam. Aladdin bestuurt aardig en er zit voldoende afwisseling in de vijanden. Iedere level oogt compleet anders dan de andere en je moet met andere obstakels dealen. Maar zoals gezegd weerhoud de moeilijkheidsgraad (met name waarom het zo moeilijk is) de game een hoog niveau te bereiken, daarom gebruikte ik op gegeven moment maar de rewind button.
Verder niet veel over te zeggen. Gewoon een geinige platformer met wat nostalgische aspecten. Niet aan te raden een oude versie te doen, waar je niet al die steuntjes kunt gebruiken.
3*
Die bundel van een tijd terug voor moderne consoles wordt trouwens ge-update en krijgt ook Jungle Book in zich en ook de Aladdin SNES versie:
Klassieke Disney games The Lion King, Aladdin en The Jungle Book komen naar moderne consoles - nl.ign.com
Als je de bundel al hebt kan je een DLC aanschaffen of de nieuwe complete versie an sich kopen.
Volgens mij is die nieuwe bundel versie nog niet uit ook al lees ik overal 9 november als release datum.
Ik vind de sprites,er zeer goed uit zien, ook de animatie is top.
Ben er een paar uur mee bezig geweest en haal op een credit toch 50 procent van de game.
Heb verder niet meer gespeeld, want het was behoorlijk laat geworden.
Maar van de week ga ik hem nog een keer spelen.
Hadt wel het idee dat level 1 pittiger was dan de volgende levels, maar dat kan ook wennen zijn geweest.
De snes versie is kompleet anders, maar ook zeer
Goed.
Heb ook de amiga 1200 versie vroeger gespeeld,en die was volgens mij identiek aan de Mega Drive versie,alleen meer laden tussendoor.
