South Park: The Stick of Truth (2014)
PC / PlayStation 3 / Xbox 360 / PlayStation 4 / Xbox One / Nintendo Switch
RPG
single player
Ontwikkeld door Obsidian
Uitgegeven door Ubisoft
Jij bent het nieuwe kind in het stadje South Park en het is jouw doel geaccepteerd te worden. Kies een klasse en bewijs dat je cool genoeg bent door verschillende opdrachten te volbrengen, waarin je je een weg zal moeten banen door horden vieze Hippies, inhalige Joden en zielloze gingers.
- nummer 237 in de top 250
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=uS_qMeoRyjY
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.
Prima voor een steam sale als de game eindelijk af is.
Verder hoorde ik van een vriend van me die een review kopie heeft dat dit niet voor elke South Park fan die tevens gamet aantrekkelijk zal zijn. Het spel speelt als een gebalanceerde en klassieke RPG, maar weigert zichzelf op een leuke manier uit te leggen aan beginners. Voor mij zal dit weinig problemen opleveren, maar ik vind het vreemd om met zo'n grote fanbase een relatief kleine niche aan te spreken.
Dus voor South Park fans die normaliter niet van RPG's houden, is het misschien een beter idee om gewoon een Let's Play op YouTube te kijken.
Echt South Park waardig en ontwikkelaar Obsidian is finally back.
Had er niet veel vertrouwen in omdat Obsidian de laatste paar jaar niet veel soeps uitbracht.
Maar ze hebben het toch nog goed afgeleverd voor de pc in ieder geval.
Nu nog Wasteland 2 (al ben ik nu wel met de Wasteland 2 beta bezig) en die word waarschijnlijk ook zeer goed.
Maar wel totaal niet gebalanceerd, geen pc opties, tutorials die nergens opslaan en je kan niet eens de knoppen instellen.
Had ik ook gelezen, maar snap er eigenlijk weinig van. Pc versie heeft niet de meeste options, maar wel goede resolutie en controls zijn fijn muis en keyboard tweaked (eens geen xbox buttons in beeld). Al vaker way worse gegamed. Wat betreft de tutorials snap ik er al helemaal niks van, duidelijk genoeg allemaal, zelfs tijdens de move kiezen staat nog in beeld wat de bedoeling is...
Ongebalanceerd vind ik het tot nu toe ook niet echt, iets te makkelijk wel, enkel de bossfights brengen wat challenge met zich mee.
Maar ben er tot nu toe echt mega van't genieten, zeker voor fans van de serie is dit een droom, echt elk detail dat ooit is langsgekomen zit er in. Echt een labour of love. Vooral de enorme hoeveelheid unieke Junk items zijn echt te gek, Used Jaggons, Pubes, Creamy Goo en Scauses, allemaal met hilarische beschrijvingen. In elk huisje/gebiedje vind je bijbehorende onzin, ik lach me een breuk.
Gameplay ook verrassend uitgebreid, secrets, puzzeltjes a la Zelda, veel interactie en plenty sidequests. Precies de goede mix tussen markers en zelf uitvinden imo. Ook het facebook gebeuren is erg funny, met constant domme berichtjes van Randy, Mr Hankey en de vele andere chars. Alles perfect geslaagd en in lijn met de serie en daarbovenop een erg leuke, best diepe, RPG sofar.
Ik ga ook zeker boven de 4* uitkomen...
Valt me ook op hoe actueel het spel tav het laatste seizoen is. (Princess Kenny ed.) Benieuwd of er in het volgende seizoen misschien verwijzingen zitten naar gebeurtenissen uit het spel.Edit: Ben trouwens al wel een grote bug tegengekomen waardoor je niet verder kan spelen. Oh Obsidian...
Edit: Ben trouwens al wel een grote bug tegengekomen waardoor je niet verder kan spelen. Oh Obsidian...
Jij bent nieuw in het bergdorpje komen wonen en de bedoeling is om zo snel mogelijk vrienden te maken. Hierdoor raak je verwikkelt in een rollenspel dat draait om de Stick of Truth, geleid door - wie anders - Cartman. De daarop volgende verhaallijnen en situaties zijn zoals we van de serie gewend zijn compleet van de pot gerukt. De game kent, zeker voor diehard fans van de serie, talloze referenties naar de serie zijn beste episodes. Er zijn meer dan honderd vrienden te maken die allemaal wel aanspreekbaar zijn. Ook wat personages van het eerste uur, wat nostalgische gevoelens opwekt. Maar bovenal kun je nu zelf door de wereld heen bewegen op zoek naar uitdagingen, collectibles, battles en loot. Na een kwartiertje ben je al op en top ondergedompeld in de authentieke SP-stijl door de grafische stijl, muziek, vuilbekkerij en ranzigheid. Hoe heerlijk is het om naar Tom's Rhinoplasty te gaan en een nieuwe neus aan te nemen (drie keer raden wiens neus het is geworden) terwijl er één van SP's tientallen liedjes wordt gedraaid. Wat ik ook een leuke vondst vond is dat je in de exploring mode een paar abilities tot je beschikking krijgt om onbereikbare paden vrij te maken (door er tegen aan te scheten), schieten op verborgen items zoals Chinpokomon, je tegenstander verwonden met een welgemikte fles en teleporteren met je anal probe. Verschillende celebs worden weer belachelijk gemaakt, en de manier waarop Canada is gemaakt is goud waard.
Je kunt je personage, die continue Douchebag of New Kid, wordt genoemd volledig customizen zoals het een RPG betaamd. Tientallen hoedjes, brillen, tattoo's, broekjes en truitjes vrolijken je character op met elk hun eigen stats. Geheel in SP-stijl natuurlijk; een condoom op je hoofd is niks geks. De gevechten zijn turn-based, waar ik persoonlijk een voorstander van ben. Wel is de game aan de makkelijke kant (normal mode) en haal je uit de battles geen honderd procent voldoening. Dit komt vooral doordat je elke turn iemand kunt healen, voorafgaand op een aanval. Halverwege de game voelde ik me ook overpowered waardoor ik battles soms won voordat de tegenstander aan de beurt was. Vooral Cartman met zijn fart-abilities en mijn Pestilence zijn erg sterk. Wanneer je een aanval selecteert staat er elke keer opnieuw weer in beeld welke buttons je moet mashen (getimed aanvallen dus) dus waar de klachten vandaan komen over het ontbreken van goede tutorials weet ik niet. En anders is er nog de Help button waar alles nog duidelijk in staat vermeld. Het is allemaal behoorlijk simpel gehouden, wat ik als mainstream RPG'er wel best vind. Gewoon twee personages in je party die elk hun vaste aanvallen hebben. Ni No Kuni is ook een fantastisch spel, maar op den duur waren de enorme hoeveelheid creatues en hun aanvallen teveel voor me waardoor ik niet meer wist wat te doen. Geen moeilijke battles dus, maar een enorm genot om te zien. Kenmerkende aanvallen als cursing (V-chip), farting, het gooien met tampons om je tegenstander te laten kotsen en zelfs het oproepen van summons Jesus en Mr. Slave zorgen voor een continue grijns. Als je dan ook nogal eens tegenover Nazi Zombies, homeless people, een penis mouse of Mongorians komt te staan is het feest compleet.
Het waren 25 geweldige uren waarbij ik nauwelijks minpunten heb gezien. Ik hoop van harte dat er een vervolg komt en dan mag het wel iets uitdagender. En als ik dan nog iets mag noemen; meer, meer en meer. Een grotere map, nog meer personages, meer sidequests, nog meer collectibles en een nog langere story. The Stick of Truth speelt als een enorm lange episode, maar is tegelijkertijd net zo goed, of misschien beter dan de beste episodes van de serie. Er zijn teveel memorabele momenten om op te noemen, maar eigenlijk moet je ze zelf ervaren. Nou goed, de battleground van de Underpants Gnomes is een wel heel aparte, en ik weet nu ook wat je allemaal in een anus kunt stoppen... en nu spelen jongens! Genialiteit ten top!
Dit is gewoon een offline campagne wat je speelt toch? Ik lang in mijn hoofd dat dit een online RPG was, maar daar had ik geen interesse in. Als het gewoon een singleplayer game is, moet ik het ook maar eens gaan spelen als groot South Park fan. Heb alle afleveringen gezien, dus zou het nodige moeten herkennen.
aangehaalde kritieken wel voorstellen. Ik ben dan ook geen fantastische gamer, maar had bv aan het begin moeite met de 'slingshot' van de jood, en later had ik ook alle moeite met de dragonshouts; een scheetfrequentie zoeken is blijkbaar niet voor mij weggelegd.

Zijn overigens maar zéér kleine kritieken, want het spel heeft me helemaal te pakken. Het weerspiegelt perfect de authentieke South Park sfeer, en staat als een zelfstandige RPG ook zijn mannetje, al is dit voornamelijk natuurlijk voor de SP liefhebbers (South Park, niet Socialistische Partij lol)
Zoals Hadouken al aan gaf, had het nog wat uitdagender gemogen, maar dat komt misschien ook omdat ik hem volledig op normal heb gespeeld. Ik noem het overigens geen minpunt omdat de focus in principe natuurlijk ook niet ligt op een die-hard RPG als TES of Dark Souls, maar voornamelijk op de genialiteit en creativiteit van de South Park series.
De game barst dan ook van talloze geniale referenties naar de series (en film) welke ervoor zorgde dat ik meermaals tranen van het lachen over mijn wang spuwde.
We zijn nog vroeg in 2014, maar The Stick of Truth is toch wel een serieuze uitdager geworden voor mijn persoonlijke Game of the Year. Elke South Park liefhebber: Leg al het andere aan de kant en gaat dit spelen!
Misschien typen we later meer, maar eerst nog even de 'completionist' verzilveren.


Bij de volgende sale is het de mijne.
Ook uitgegamed met alle sideshizz en precies 18 uur op de teller. Beetje te kort toch, vooral 't eind lijkt een beetje rushed. Slechts drie van de zes friend-abillities worden echt gebruikt. Maar wel de volle 18 uur met heel veel lol doorgespeeld.
De game is echt jampacked met leuke verwijzingen naar echt elke ep van elk seizoen. Lekker lomp en grof ook. Niet alleen de eerste game met een abortion mini-game, maar ook zeker de eerste (en laatste) game waar je een achievment krijgt voor het farten op een dooie geaborteerde nazi zombie foetus, waarvoor lof. Kom ik wel gelijk bij m'n tweede kritiek puntje, het is wel bijna alleen maar onderbroeken en fartbarf jokes, ik mis de kritische noot en spot-on satire een beetje. Hoewel het ook een erg leuke parodie is op video games en hun conventies. De silent protag jokes, de Skyrim verkazingen (die main theme
), ze werken allemaal.Tijdens het spelen (PC versie) had ik constant zoiets van, 'hmmm dit is eigenlijk best censorable', waardoor ik verbaasd ben dat enkel de analprobe en abortion porties zijn weggehaald (christmas time is once a year
), er zitten plenty more offensive scenes in. Benieuwd wat er in de duitse versie is overgebleven
.Dan de battle, had hem op hardest gezet, maar blijft erg makkelijk. Best jammer, want door de vele weps en armors, met mogelijkheid om strap-ons en patches erop te zetten met behoorlijk veel status effects, is er best wat mogelijk. Maar ze waren nauwelijks nodig helaas. Vooral de overdaad aan potions en de mogelijkheid om te attacken en item te gebruiken in een beurt haalt alle tactics d'r uit. Hoop dat er nog wat DLC voor komt, waar je volop gebruik kunt maken van het battle-systeem. Want los van de makkelijkheid zit er echt wel potentie in.
Maar al deze negatieve puntjes doen eigenlijk niks af aan de game ervaring, die gewoon zo ontzettend lollig is dat je niet kan wachten om te zien wat er nog komt. Lang geleden dat ik zo veel gelachen heb tijdens het gamen en daarmee heeft de game z'n doel dubbel en dwars bereikt.
Nog een super positief punt vind ik de ongelofelijke hoeveelheid melige items, elke treasure cache is een genot om te openen. Ook het level design en de omgevings-puzzeltjes vond ik leuk. Weer niet al te moeilijk, maar de easiness zorgt wel voor een goede gameflow, waardoor je door de game surft alsof je een aflevering aan't kijken bent.
Game kent ook een paar hoogtepunten zoals De underpants gnome fight, de reis in Mr. Slave's ass en natuurlijk Dire Canada. Die zijn zo memorabel dat ik nog een halfje erbij optel. Eigenlijk alles memorabel, de domme nazi sampletjes, de moves en magics, het facebook gebeuren... Als 'ie ietsjes lastiger/langer was geweest makkelijk de volle pond, nu 4,5*. Maar zeker een must-play voor iedereen die de serie leuk vind, of een voorliefde heeft voor ranzige humor.

Ik deel je mening over de te makkelijke battles. Ook jammer dat je regelmatig nieuwe gear verdiende met quests terwijl je op dat moment al van een hoger niveau aan had.
Desalniettemin is de game-ervaring zo ontzettend top dat ik voor nu toch even de volle pond geef.
Derp!
Luitjes die van dit gamepje hebben genoten, kunnen dan ook Penny Arcade's On the Rain-Slick: Precipice of Darkness diggen denk ik, erg overeenkomende stijl game en humor...
.En de Uncensored Abortion Scene voor de consolers...
Blijkbaar mag 'ie wel zonder age confirmation op youtube
.
LOL! Spel heeft nu al echt wel een paar fantastische momenten gehad. Was op het begin nog wat tam, maar dit gaat ook van mijn kant wel minimaal een 4.5 worden.