
The Last of Us (2013)
Alternatieve titel: The Last of Us Remastered
PlayStation 3 / PlayStation 4
Action / Adventure
single player / online
Ontwikkeld door Naughty Dog
Uitgegeven door Sony
De mensheid is getroffen door een plaag, waardoor een heel grote groep mensen inmiddels is uitgestorven. De overgebleven mensen moeten in een vernietigde wereld op zoek naar voedsel en mogelijke wapens. Zo ook Joel en Ellie. In een barre tocht door wat er nog over is van de Verenigde Staten, moeten ze samen zien te overleven.
- nummer 1 in de top 250
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=W01L70IGBgE
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat GamesMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe GamesMeter met je privacy omgaat.

Ik vind dat de gameplay doet vermoeden aan de Uncharted reeks. Qua sfeer is het (net zo goed) ongeëvenaard, naar mijn inziens. Vooral als we over Apocalypse wereld spreken. De game is super sfeervol en ook vol met details, zelfs de kleinste hoek is goed afgewerkt.
In een aantal reacties hier komen games als Half-Life 2, Uncharted, Resident Evil 4 en The Walking Dead naar voren. Ikzelf zei destijds Uncharted meets Half-Life 2
Lastig dit, heb Half-Life en Resident Evil nooit gespeeld. The Walking Dead vond ik prachtig maar Uncharted vond ik niks meer dan een redelijke adventure-game (deel 2 iig, andere delen nooit uitgespeeld) En op welke manier is dit een horror-spel? Hou helemaal niet van dat soort games D:
Ik vind deze game geen horror in de traditionele zin van het woord. En de nadruk ligt ook niet op horror zoals met veel rare monsters, gore en schrikeffecten erin. Ben het wel eens met Rujar. Het is een game die vrij realistisch en volwassen overkomt. Stel, er breekt inderdaad een gek virus uit waar geen medicijn tegen is... wat doet dit na 20 jaar met de wereld? De plotomschrijving hier op GM vind ik overigens niet echt goed eerlijk gezegd. Zo simpel als dat het er staat, is het niet. Dus dat Joel en Ellie moeten zien te overleven. Ja dat klopt, maar het is wel een stuk uitgebreider dan dat. Naast overleven is er wel een ander specifiek doel in de game, maar het is best lastig uitleggen zonder te spoilen.
Qua sfeer komt het wel in de buurt van The Walking Dead, meer drama dan horror.

Gewoon proberen. Het is een lekkere game met goede stealth en sterke shootouts.
Qua sfeer komt het wel in de buurt van The Walking Dead, meer drama dan horror.
Oké, bedankt allemaal voor jullie reacties! Ga de game binnenkort halen.
Wat me nu opviel was hoe goed de moeilijkheidsgraad van het spel is. Als je nooit doodgaat (omdat je een quasi onsterfelijke kogelspons bent) is een spel nooit echt spannend. Dit heb ik wat bij Uncharted vanwege de autohealing. Als je te vaak doodgaat, dan is het weer frustrerend en haalt het telkens opnieuw doorlopen van eenzelfde stuk level + het horen van dezelfde stukken conversaties je al snel uit de belevenis (DS toestanden). Neen, Naughty Dog heeft hier een goeie balans gevonden van sterfelijk genoeg om spannend te zijn maar net haalbaar genoeg om niet te ergeren. Toppunten zijn die momenten waarop je een deur probeert te openen met een keycard terwijl er een bloater aan komt lopen, met een amper zichtbare healthbar nog net de volgende cutscene halen, enzovoort.

Heel intens en een zeer mooi verhaal dat mij toch wat kippenvelmomenten opleverde.
Maar nu zal je je afvragen, waarom dan geen 5*. Ik ben heel groot fan van die verhaal, misschien wel één van de sterkste psychologische verhalen die ik gezien heb in een game. Maar jammer genoeg blijft het allemaal zo linear als bij uncharted, terwijl ze hier beter anders tewerk gingen. De shootouts blijven niet echt mijn ding, al zelfs vind ik ze hier ook beter uitgewerkt dan bij Uncharted. Maar soms ook hier weer te over the top. En wat hier al helemaal in mist is een keuze en consequentie systeem, het zou hier perfect in gepast hebben. Nu ligt het verhaal volledig vast en voelt het op momenten zelfs voorspelbaar.
Maar dat zijn mijn enige minpunten. Voor de rest vind ik dit een geniaal spel dat iedereen eens moet gespeeld hebben. En ik schaam me erom dat ik dit zolang in mijn kast heb laten liggen zonder uitgespeeld te hebben tot gisterenavond.
Maar het is gelukt en beter laat dan nooit zeker! Op naar het volgende game avontuur!
4.5*
Geluid : 10*
Graphics : 10*
Besturing :10*
Langetermijn : 10*
Gameplay : 10*
Mogelijkheden : 10*
Multiplayer : 7*
Vorige week gekocht en was erg benieuwt naar deze game, Voordat ik de game starten had ik niet verwacht dat het over geinfecteerde zou gaan, Dacht dat het wel weer zo als uncharted zou wezen, Maar nee. Ik begon met deze game te spelen, En na het eerste filmpje zat ik gelijk al op het puntje van me stoel. Joel verliest zijn dochter, en ondanks dat het een spel is leef je er toch in mee. De graphics zijn fantastisch in de game. Het verhaal is enorm groot, Zoveel te vinden aan schatten en matriaal, Verschillende enge momenten dat je er kippenvel van krijgt, Enorme gebieden om te lopen, Uncharted heb ik ook gespeelt, En vind dat ook een mooie game, Maar er gaat toch echt niks boven de last of us voor mij.De multiplayer is ook wel leuk. Deze game staat terecht op nummer 1. En ik hoop dat ze ooit nog een deel 2 op de markt brengen. Een dikke 10 voor deze game. Vind het jammer dat ik niet meer kan geven.
Klikken op het uitroepteken boven je tekstvenster. Je tekst vervolgens tussen de spoilertekens plaatsen AsLuM-



Persoonlijk vind ik dat de game iets wat overgewaardeerd word. Laat het wel duidelijk zijn dat het echt een fantastische game is waar ik me ook vreselijk goed mee heb vermaakt, maar ik kan me nog herinneren toen de game net uit kwam dat mijn verwachtingen zo vreselijk hoog waren dat het misschien hierdoor toch lichtjes is tegen gevallen. Als je mij namelijk zou vragen Uncharted of The Last Of Us zou ik denk toch eerder Uncharted zeggen.
Nu dat m'n broer hem afgelopen dagen voor het eerst begon te spelen heb ik weer een beetje mee zitten kijken dus vandaar dat mijn stem ook nu pas komt.
Net geen 4,0* van mij daarom een 3,5*
Wat een ervaring.
Ik denk dat TLOU2 eind 2019 of in het eerste kwartaal 2020 uitkomt. En dat moet alles meezitten (wat vaak niet zo is). Met Uncharted 4 zijn ze ook 4 a 5 jaar bezig geweest.
En aankomende titels zijn Days Gone en Death Stranding. En mocht de FFVII remake dan toch komen, dan wordt ook deze game Playstation only.
Boh, niet bokken mijn beste. De game is een beetje overgewaardeerd.
Prachtige game