menu

Metal Gear Rising: Revengeance (2013)

mijn stem
3,83 (23)
23 stemmen

PC / PlayStation 3 / Xbox 360
Action
single player

Ontwikkeld door Platinum
Uitgegeven door Konami

Centraal in het verhaal staan een serie aan gebeurtenissen die resulteren in de transformatie van Raider, de protagonist uit Sons of Liberty. Het spel speelt zich af voor Metal Gear Solid 4, waarbij de transformatie van Raider naar cyborg reeds aan het plaats vinden is. De actiesegmenten in het spel leggen de nadruk op zwaardvechten, waarbij je vijanden op iedere denkbare manier in mootjes kan hakken en de afgehakte onderdelen van robots en cyborg kan verzamelen om zo energie, ammunitie of items te vergaren.

zoeken in:
avatar van jirachi04
Ik ben benieuwd hoe dit uit gaat pakken. Het is helaas zonder de legende Solid Snake. Trouwens ik hoop wel dat er iets van stealth in zit .

avatar van Rujar
Ik hoop ook dat het gaat lijken op Tenchu. Dat was toch wel een hele vette game.

Eigenlijk zijn ze het wel verplicht, want anders gooi je de naam Metal Gear wel te grabbel.


kiriyama
Volgens de trailer maakt Platinum hier weer een echt actie feest van. Dat gevecht met die giga robot zag er echt fantastisch uit!

Ford KAduuk
Dit lijkt meer op Ninja Gaiden, het ziet er in ieder geval spectaculair uit.

avatar van jirachi04
Wacht even...dus dit is de nieuwe titel van Rising?

MikeMannuh
Heb er vertrouwen in aangezien het door Platinum wordt gemaakt. Bayonetta is wat mij betreft de vetste hack & slash ooit.

kiriyama
jirachi04 schreef:
Wacht even...dus dit is de nieuwe titel van Rising?


Een titel die perfect bij Platinum Games past.

avatar van noander
De release date klopt niet het is 22 februari 2013

avatar van Starmaster501
Metal Gear Solid die een hack n slasher wordt, het zag er vrij saai uit ook... Maarja, 't is hem denk dat ik zowieso niet echt van die games ben

avatar van noander
Er zou ook een Metal gear solid 5 komen toch of heb ik het verkeerd gelezen op internet.

avatar van CarealotCarrot
3,5
MikeMannuh schreef:
Heb er vertrouwen in aangezien het door Platinum wordt gemaakt. Bayonetta is wat mij betreft de vetste hack & slash ooit.


Bayonetta is toch een Action-Adventure ?

MikeMannuh
Hack & Slash

Ik zou je het stukje kopiëren maar dat mag niet. Onder gameplay....

Remi
Ben bang dat er weinig stealth in zit als ik de trailer zie, had het eigenlijk wel verwacht

kiriyama
Gelukkig maar.

Remi
Nee juist niet. Metal Gear heeft de reputatie opgebouwd als een van de beste stealth games. Dit vind ik juist teleurstellend.

kiriyama
Het was ook juist de bedoeling dat dit deel geheel anders zou worden.

Voor stealth raad ik je graag de 'Splinter Cell' serie aan. Pas wel op! Want daar kunnen de vijanden wel verder dan 2 meter kijken.

Dit spel is een schande !!!!!! en een belediging richting Metal Gear !! Het is dat "Solid" er niet achterstaat anders had ik Konami platgebrand !

Remi
Hoe kun je stemmen als de game nog niet uit is?

avatar van JustMike
Remi schreef:
Hoe kun je stemmen als de game nog niet uit is?

Tijdmachine, duh

Remi
Stom van me... Mijn excusses

avatar van banjo
3,0
ik heb de trailers gezien en ik denk dit is niks voor mij..
Dit heeft toch helemaal niks meer te maken met de serie van vroeger...
die zo geweldig was dit is meer ninja gaiden

Remi
De demo net uitgespeeld en ik weet nog niet wat ik ervan moet vinden. Het ziet er allemaal gelikt uit en het speelt lekker weg.
Het enige waar ik over val is de titel. Metal Gear heeft juist een stealth reputatie en dat is dit absoluut niet. Ik zal Metal Gear Rising nog niet aanschaffen, maar ik ben wel erg benieuwd naar de overige recensies.

%%%%%%
Ik heb hem vandaag binnen gehaald en zal er straks eens even wat tijd vrij voor maken.

De Metal Gear Solid serie vindt ik samen met de God of War de beste (game) serie die er op dit moment zijn.

Ik hoop dat de Metal Gear daar een plaatsje tussen weet te krijgen (eigenlijk moet).

Ben zeer benieuwd...

avatar van Dutch-J3ff
4,0
Toffe Hack and Slash game

avatar van droker
wanneer komt de pc versie?

avatar van 666Skulldragon
Het is echt een toffe game. Heb het een keer bij een maatje gespeelt.

MikeMannuh
Een tijdje geleden toch nog eens voor gaan zitten om alle achievements te halen in de originele game, waaronder de hele game op revengeance mode S ranken, en ik moet zeggen dat op deze difficulties je wel echt een geweldig gevoel van accomplishment krijgt als het je lukt. Het combat systeem in deze game is echt top tier. Mijn stem gaat dan ook gewoon omhoog naar 5 sterren. Te gekke gameplay in deze game!

avatar van threeohthree
3,5
Na mijn controller weer gevonden te hebben ben ik hier van de week maar even ingedoken. En hoewel ik de hype absoluut begrijp, want een spectacle fighter is het zeker, is voor mij de camera echt vreselijk en zijn ook de controls niet heel soepel om echt volop van de actie te kunnen genieten. Het kan natuurlijk aan mij liggen, maar elke keer als ik een parry wilde doen, gingen we gewoon vrolijk door met de combo.

Game had voor mij absoluut de potentie om hele hoge ogen te gaan gooien, maar ondanks de absoluut fenomenale actie, heb ik toch een licht bittere nasmaak aan de game overgehouden.

avatar van CarealotCarrot
3,5
De camera bij DMC 3 is ook verschrikkelijk, waarom erger je dan wel aan de camera bij deze game?

avatar van threeohthree
3,5
Hele goede vraag. En eerlijk, ik heb eigenlijk geen idee. Misschien is het de setting, de minder serieuze ondertoon, of de tijdsgeest waarin ik de game speelde? Ik zou het niet weten, maar ik weet wel dat ik tegenwoordig anders tegen games aankijk door het simpele feit dat ik gewoon meer games speel. Dus dat zou zeker mee kunnen spelen (al was ik ironisch genoeg vroeger een stuk kritischer).

Om die vraag beter te kunnen beantwoordden zal ik in ieder geval DmC 3 binnenkort weer eens opzetten. Voorlopig kan ik in ieder geval wel zeggen dat ik er in Killer is Dead absoluut geen problemen had met de camera, dus het kan wel. Alhoewel het combat systeem daar dan weer een stuk simplistischer is, dus dat zou uit kunnen maken.

4,5
De Metal Gear reeks is een succesvolle en geliefde Franchise al ruim twee decennia's lang . Toch is dit deel : Rising revengeance mij de afgelopen jaren ontgaan, pas recentelijk toen ik een Xbox Serie x kocht zag ik hem in de store staan als 360 spel. Na wat trailers bekeken te hebben , en er achter gekomen te zijn dat platinumgames samen met Konami de krachten gebundeld hebben om een actie, hack & Slasher te maken (makers van Bayonetta en Vanquish ) , raakte ik meteen enthousiast.

Gelijk vanaf de intro kom je als het ware in de soort achtbaanrit terecht .
Het spel begint in Libië. Je missie is de president te beschermen , deze missie faalt helaas jammerlijk , de president word vermoord en zelf kan je de dood ten nauwe nood nog ontlopen. Wat daarna volgt is meeslepend verhaal waarbij pikante thema's als kinderarbeid en illegale organen handel word aangekaart


Om maar meteen met de deur in huis te vallen, Wat een geweldige actiegame is dit zeg. De besturing zal in het beginnen wennen zijn , maar hierin geldt oefening baart kunst. Als je bewust bent van hoe alles werkt. Kan het feest beginnen. Zo heb je bijvoorbeeld een blade mode waarin je je analoog stik moet gebruiken om je tegenstander in zoveel mogelijk stukje te snijden. Niet alleen vijanden kun je in stukken snijden . Ook hele bomen, auto's en tralies kan met de grond gelijk gemaakt worden

De opbouw van de moeilijkheidsgraad vind ik ook absoluut een voordeel , in het begin liep ik er fluitend doorheen, maar als het spel de helft gepasseerd heeft. Word het best pittig, zeker op een wat hogere moeilijkheidsgraad. Eindbazen zoals monsoon zijn memorabel. Roekeloos gedrag word daar afgestraft , Heb geregeld met bezwete handjes gezeten , maar de voldoening was heerlijk
dit geef meer diepgang aan de gameplay. Ook heb je te maken met het welbefaamde punten Systeem , deze de beter jij speelt, des de hoger de score, iets wat in Devil May Cry serie ook zit.


Voor een Xbox 360 spel vind ik hem grafisch ook alles behalve lelijk. Met name de cutscènes zijn van zeer hoog niveau. Iets wat niet verwonderlijk gezien de Metal Gear Solid games daarom bekend staan.


Tot slot wil ik nog wel een paar kritische noten slaan , hoewel je nog een speciale vr modes in het spel heb zitten (niet te verwarren met een echt VR Brill en wat ik geen meerwaarde vond) kan je dit spel binnen 6 uur uitspelen en dat vind ik toch iets wat te karig
Ook nog een minder puntje is de camera die te dicht op het personage gericht staat , hierdoor wilt het nog wel een zijn dat je het overzicht verliest.


Al met al heb ik dit spel als zeer prettig ervaren en becijfer ik het met een 4,5

Gast
geplaatst: vandaag om 11:16 uur

geplaatst: vandaag om 11:16 uur

Let op: In verband met copyright is het op GamesMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.